پروژه های موفق Uniview: یکپارچه سازی بیش از 3500 دوربین مداربسته در پروژه پست اکسپرس J&T

پروژه دوربین مداربسته یونی ویو

سرور مدیریت تصاویر یکی از اصلی ترین اجزای هر سیستم نظارت تصویری می باشد. سرور منحصر به فرد یونی ویو که Unicorn نام دارد برای راهکارهایی تا بیش از 3000 دوربین مدار بسته گزینه بسیار مناسبی می باشد. Unicorn یک پلتفرم مدیریتی مطمئن و مقیاس پذیر است که با مدیریت، ذخیره سازی، رمزگشایی و انتقال تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه، دستگاه NVR، کیبورد تحت شبکه و دستگاه های Cloud ادغام شده است. اخیرا Uniview برای یکپارچه سازی بیش از 3500 دوربین مدار بسته در پست اکسپرسJ&T ویتنام، Unicorn ارائه کرده است. J&T یک شرکت پست اکسپرس (پست سریع) است که با داشتن شبکه گسترده نقل و انتقالات، ارسال سریع مرسولات را برای مشتریان فراهم کرده و در عین حال از رشد تجارت الکترونیک نیز پشتیبانی می کند.

 

مراکز تحویل کالا:

مراکز تحویل کالا بخش هایی از پست هستند که مستقیم با مشتریان در ارتباطند. تقریبا 605 مرکز تحویل کالا در کل پروژه وجود دارد. 5 دوربین مداربسته از جمله IPC322SR3-DVPF28-C ، IPC2124SR3-DPF36 و یک PoE NVR301-08-P8 در هر بخش نصب شدند.

تکنولوژی فشرده سازی Ultra265:

Ultra265 راهکار مفیدی است که با کاهش 95 درصدی حجم ذخیره سازی و 75 درصدی هزینه ی ذخیره سازی راحتی را برای کاربران به ارمغان می آورد.

ویژگی های هوشمند:

دوربین های مداربسته تحت شبکه Uniview شامل ویژگی های هوشمند از جمله تشخیص چهره، تشخیص عبور از خط، تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز، تجزیه و تحلیل شمارش افراد، تشخیص حرکت، تشخیص اشیاء گمشده و … می باشند. برخورداری از این ویژگی ها، عملکرد سیستم نظارت ویدئویی را هوشمندتر و با هزینه ی کمتر تبدیل می کند.

ویژگی WDR:

بسیاری از قسمت ها از داخل محیط دفتر به بیرون نظارت می شوند، که به دلیل تضاد نوری بالا، دوربین های عادی قادر به مشاهده ی تصویر شفاف نیستند اما دوربین مداربسته UNV با داشتن ویژگی WDR وضوح و کیفیت بالای تصویر را زمانی که تضاد نوری بالا در محیط وجود دارد تضمین می کند و از سیاه شدن تصویر جلوگیری می کند.

ویژگی Plug & Play:

Uniview برای حل مشکل تنظیمات در محصولات تحت شبکه، دوربین مداربسته و NVR خود را به ویژگی Plug & Play مجهز کرده است. تنها چیزی که باید انجام دهید این است که کابل UTP را وصل کنید و سپس تصویر را در کمتر از 30 ثانیه بر روی صفحه نمایش مشاهده نمایید.

 

شعب پست اکسپرس:

بیش 14 شعبه پست اکسپرس در ویتنام وجود دارد که مدیریت مراکز تحویل کالا را در هر منطقه به عهده دارند. از این رو کارکنان امنیتی نیاز دارند تا تصاویر تمامی دوربین های نصب شده در مراکز تحویل کالا را در شعبه نظارت کنند. Uniview یک NVR پروژه ای و 20 دوربین مداربسته تحت شبکه برای هر سایت فراهم کرد، از جمله NVR308-64E-B و IPC2322EBR5-DUPZ-C . سیستم های نظارت تصویری در هر شعبه می توانند دوربین ها را از مرکز تحویل کالا و سایت خود مدیریت کنند.

  1. مدیریت شعبه ها با هزینه ی پایین:

از آنجاییکه در هر مرکز تحویل کالا تصاویر در NVR ذخیره می شوند دیگر نیازی به بک آپ گرفتن نیست و اپراتور به راحتی میتواند از راه دور، بازپخش را مشاهده کند. برای کاهش هزینه، نرم افزار مدیریت تصاویر رایگان EZStation (برای کامپیوتر) در شعب به کار گرفته شد.

  1. صفحه نمایش دوگانه:

NVR308-64E-B دارای دو پورت خروجی HDMI هست که از اتصال به دو مانیتور پشتیبانی می کند. این دو پورت HDMI می توانند منبع ویدئویی مختلفی را تولید کنند. به عنوان مثال، می تواند مانیتور A را برای نشان دادن کانال 1 تا 32 و مانیتور B برای نمایش کانال 33 تا 64 داشته باشد. همچنین می توانید مانیتور را برای نشان دادن نمایش زنده (Live View) و مانیتور B را برای نظارت بر بازپخش (Playback) استفاده کنید.

  1. حالت راهرو (Corridor Mode):

در ساختمان شعب، راهروهای زیادی برای نظارت وجود دارد. دوربین های UNV با پشتیبانی از حالت راهرو به طور چشمگیری مشاهده بخش های مفید تصویر نسبت به حالت عادی را افزایش می دهند. در این پروژه، حالت راهرو به کاربر کمک می کند تا از 1/3 تعداد دوربین مداربسته صرفه جویی کند.

  1. تکنولوژی ضدهک و حمله سایبری:

هک شدن بزرگترین تهدید برای سیستم های نظارتی محسوب می شود. Uniview امنیت را یکی از مهمترین موضوعات در طول توسعه ی محصول می داند. دستگاه های NVR یونی ویو بر پایه سیستم عامل لینوکس می باشند. همچنین امکان تغییر سریع رمز عبور توسط مدیر سیستم، ارزیابی میزان قدرتمند بودن رمز عبور، غیرفعال بودن Telnet به صورت پیش فرض، از ویژگی هایی هستند که دستگاه ها را در برابر حمله های سایبری، (هک کردن) امن میکنند.

  1. اپلیکیشن های مدیریت تصاویر برای موبایل با دسترسی آسان:

در هر شعبه مدیر می تواند تصاویر زنده (Live View) تمامی دوربین ها را به راحتی از طریق اپلیکیشن های مدیریت تصاویر EZView با موبایل هوشمند خود مشاهده کند. همچنین از طریق این اپلیکیشن قادر به پخش ویدئو، مدیریت دوربین و دستگاه های NVR، دریافت آلارم و انجام صحبت های دوطرفه را نیز می باشد.

 

شعبه مرکزی

شعبه مرکزی پست، مرکز تمامی شعب و مراکز تحویل کالاست. در اداره مرکزی، مدیریت و اپراتورها نیاز به مدیریت تمامی دوربین ها دارند. لازم است تا از تمامی تصاویر و ویدئوهای ضبط شده ی مهم در شعبه مرکزی بک آپ گرفته شود.

  1. مدیریت مرکزی:

برای رفع نیازهای مراکز پست ویتنام سرور Unicorn به عنوان سرور مدیریت مرکزی انتخاب شد. Unicorn می تواند تمام دوربین ها، NVR، دستگاه های Encoder و Decoder، دستگاه های هشدار را مدیریت کند. Unicorn همچنین میتواند دو دسته کاربر ایجاد کند تا دسته اول به تنظیمات دستگاه ها پرداخته و دسته ی دیگر بر تصاویر دوربین های مداربسته نظارت داشته باشند. به کمک سرویس Cloud، کاربران می توانند در هر زمان و هر مکان به مرکز مدیریت دسترسی داشته باشند.

  1. پشتیبانی و بک آپ مرکزی:

تمامی ویدئو های ضبط  شده از دوربین های مداربسته در این پروژه می توانند در دفتر مرکزی بک آپ گرفته شوند. Unicorn می تواند بک آپ گیری ویدئوها را طبق برنامه و به طور اتوماتیک انجام دهد. در هر Unicorn، تعداد 16 شیار برای هارد دیسک SATA و دو پورت mini-SAS با سرعت بالا تعبیه شده که می تواند از دو محفظه دیسک پشتیبانی کند. بنابراین، هر Unicorn حداکثر 48 هارددیسک را پشتیبانی می کند.

  1. افزایش ظرفیت به آسانی:

Unicorn می تواند تا هزاران دستگاه و بیش از 2000 کانال را مدیریت کند. به منظور پوشش هر سایت مهم در پروژه ی J&T تقریبا 3500 کانال تعبیه شد. برای رفع نیازهای مدیریت در مراکز مدیریتی نیاز به سرورهای بیشتری هست. Unicorn دارای معماری Master and Slave است که در آن بیش از 8 سرور slave به کار رفته است و می تواند به سرعت پهنای باند و ظرفیت ذخیره سازی سیستم را افزایش دهد.

  1. پشتیبانی مستقیم از ویدئو وال:

ویدئو وال در دفتر مرکزی یک جزء ضروری است و به طور معمول برای پشتیبانی از آن رمزگشاهای (decoder) اضافی وجود دارند. با این حال، در صورت استفاده از Unicorn دیگر نیازی به رمزگشاهای اضافی نیست. Unicorn با پشتیبانی از رمزگشای داخلی نه تنها قادر به رمزگشایی 16 کانال 2 مگاپیکسل است، بلکه با افزودن کارت اضافه قادر به رمزگشایی 112 کانال دوربین 2 مگاپیکسل نیز می باشد. تنظیمات و مدیریت ویدئو وال را می توان به راحتی در Unicorn انجام داد.

  1. محافظت چندگانه:

قابلیت پایداری و اطمینان برای سیستم های نظارت تصویری از بالاترین میزان اهمیت برخوردار است. Unicorn با پشتیبانی از ویژگی های مختلف از جمله BIOS اضافی، منبع برق اضافی، پورت شبکه اضافی، فن های اضافی، RAID ،Hot Standby ،ANR ،Hard Disk Roaming و … پایداری سیستم را تضمین می کند. همه این روش ها سیستم نظارت تصویری پست اکسپرس J & T را بسیار پایدار تر از قبل کرده است.

پروژه دوربین مداربسته یونی ویو

تکنولوژی PixelSense: تغییر حالت شب/روز دوربین مداربسته از طریق تشخیص نور تصویر

  هدف اصلی سیستم های نظارت ویدئویی مشاهده ی شفاف و واضح تصاویر در هر زمان و هر مکان است. دوربین های مداربسته باید برای ارائه تصاویر رنگی با وضوح بالا در شرایط نوری مختلف به درستی تنظیم شده باشند. روز و شب، با توجه به محیط های مختلف نورپردازی دو صحنه ضروری هستند. در...

ادامه مطلب

پروژه های موفق Uniview: نصب دوربین مداربسته در نیروگاه برق جاکارتا، اندونزی

  PLN، یک شرکت برق دولتی اندونزیایی است که اکثریت برق کشور اندونزی را تولید می کند. در سال 2014 و 2015 این شرکت در لیست 500 شرکت برتر بین المللی (فورچون جهانی ۵۰۰) قرار داشت. PLN برای سیستم نظارت تصویری ایستگاه های برق خود، دوربین مداربسته Uniview را انتخاب کرد. در...

ادامه مطلب

پروژه های موفق Uniview: نصب دوربین مداربسته در نمایندگی BMW، آفریقای جنوبی

  BMW یکی از موفق ترین و سودآورترین مارک های لوکس ماشین و جزو 20 شرکت بزرگ چند ملیتی در جهان است که در سال 1916 تاسیس شد و در مونیخ آلمان مستقر است. در حال حاضر BMW خودروهای لوکس و موتور سیکلت تولید می کند و همچنین تا سال 1945 موتورهای هواپیما تولید می کرد.BMW Menlyn...

ادامه مطلب

چرا دوربین مدار بسته و NVR یونی ویو بخریم؟

  Starlight: تصویربرداری رنگی با کیفیت عالی در شب تکنولوژی Starlight یونی ویو با رزولوشن 1080 پیکسل قادر است تا در شرایطی با نور بسیار کم عکس های رنگی و فوق العاده با کیفیت از محیط ارائه دهد. این دوربین های یونی ویو دارای پیشرفته ترین لنز و شاترهای موجود در بازار...

ادامه مطلب

تامین امنیت جام جهانی 2018 روسیه با دوربین های مداربسته هوشمند Uniview در شهر کالینینگراد

  کالینینگراد – غربی ترین شهر روسیه، بندر مهم دریای بالتیک و پل ارتباطی به اروپا – میزبانی مسابقات جام جهانی فیفا 2018 را به عهده دارد. با توجه به اینکه این روزها بیش از 1.5 میلیون توریست و طرفدار جام جهانی فوتبال به روسیه سفر می کنند، امنیت عمومی شهروندان، بازیکنان و...

ادامه مطلب

یونی ویو،به عنوان اولین شرکت فعال در صنعت تولید دوربین مداربسته در جهان، موفق به دریافت گواهینامه GDPR اروپا شد.

  یونی ویو اولین شرکت فعال در زمینه ی تولید دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویری بود که برای دریافت گواهینامه  GDPR در ارتباط با حافظت از داده ها و سلامت محصولات خود با شرکت توف آلمان قراردادی برای همکاری استراتژیک امضا نمود. اکنون یونی ویو اولین شرکت در صنعت...

ادامه مطلب