پروژه‌های موفق Uniview: نصب دوربین مداربسته در نیروگاه خورشیدی بلاروس

پروژه دوربین مداربسته یونی ویو

این نیروگاه خورشیدی در فاصله‌ی ۱۰۰ متری پناهگاه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل در سال 2016 ساخته شده و در حال حاضر از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی بلاروس محسوب می شود. حدود ۱۶ هزار متر مربع وسعت دارد و دارای ۳۸۰۰ پنل فتوولتائیک (Photovoltaics) است که نور خورشید را به برق تبدیل می‌کنند. ظرفیت برق این نیروگاه به 18.48 مگاوات می رسد و مساحت آن چیزی حدود 60 زمین فوتبال است. Uniview برای این نیروگاه سیستم نظارت تصویری شامل دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر فراهم کرده است.

پروژه دوربین مداربسته یونی ویو

 نکات مهم این پروژه:

 

  • آنتی استاتیک: به طور معمول نیروگاه ها نیروی خیلی زیادی را ایجاد می کنند که ممکن است روی عملکرد دستگاه ها تاثیر منفی بگذارد. اما تمامی دوربین های یونی ویو دارای نشان بازرگانی CE (مورد قبول اروپا) هستند و از طریق ESD ها (تخلیه الکترواستاتیکی) آزمایش شده اند. همچنین قادرند که تغییرات ناگهانی ولتاژ را تا 4 کیلو ولت و تخلیه هوا را نیز تا 8 کیلوولت بدون نصب تجهیزات اضافی تحمل کنند که در صنعت دوربین مداربسته دارای بالاترین درجه مقاومتی هستند.
پروژه دوربین مداربسته یونی ویو
  • در این پروژه از دستگاه ضبط تصویر NVR516 استفاده شده که توانایی رمزگشایی 32 تا 64 کانال را دارد و برای ذخیره سازی اطلاعات از تکنولوژی RAID پشتیبانی میکند که باعث افزایش کارایی و حفاظت از داده ‌ها می‌شود.
  • محدوده حفاظتی: با توجه به مساحت زیاد این نیروگاه و سخت بودن تشخیص ورود افراد به داخل این نیروگاه، دوربین های یونی ویو که از ویژگی هوشمند تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز پشتیبانی می کنند در امتداد نرده ها نصب شدند تا در صورت ورود فرد به داخل نیروگاه سریعا تشخیص داده شده و آلارم برای کاربران ارسال شود.
پروژه دوربین مداربسته یونی ویو