راهکار نظارت تصویری مرکز خرید

دوربین مداربسته مرکز خرید

دوربین مداربسته مرکز خرید

دوربین مداربسته برای مرکز خرید، با توجه به افزایش چشمگیر مخاطبان این مراکز در سراسر جهان، یکی از مهمترین مواردی است که برای مدیریت یک مرکز خرید مورد نیاز است. در راهکار نظارت تصویری مرکز خرید، نظارت از دم درب ورودی و یا پارکینگ مرکز شروع و تا زمان خروج افراد از مرکز، این نظارت جهت تأمین امنیت ادامه دارد.

همچنین راهکار نظارت تصویری مرکز خرید Uniview، علاوه بر تامین امنیت و امکان نظارت دقیق، به شما در جهت افزایش فرصت های خرید نیز کمک می کند.

در راهکار نظارت تصویری مرکز خرید مهمترین موارد کدامند ؟

نظارت ورودی ها و پارکینگ مرکز خرید
نظارت انبار مرکز خرید
نظارت صندوق پول مرکز خرید
مرکز کنترل و سیستم مدیریت یکپارچه
کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته
افزایش فرصت های فروش

نظارت ورودی ها و پارکینگ مرکز خرید

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

نظارت تصویری مرکز خرید، از لحظه ورود مشتری به مرکز آغاز می شود که این ورود از طریق ورودی های اصلی و یا پارکینگ صورت خواهد گرفت.برای پوشش نظارتی ورودی های اصلی هر مرکز خرید، دوربین ها می بایست دارای 3 ویژگی اصلی باشند:

 • دارا بودن ویژگی WDR با محدوده دینامیکی مناسب
 • تشخیص چهره
 • قابلیت شمارش افراد

یک مشکل اصلی در نظارت تصویری مراکز خرید در قسمت ورودی ها، اختلاف نور تصویر بین محیط داخل و محیط خارج فروشگاه در زمان روز است (نور آفتاب پس زمینه). این اختلاف نور باعث سیاه شدن تصویر خواهد شد. دوربین های مداربسته Uniview با محدوده دینامیکی مناسب (120 دسیبل) از بروز این مشکل در تصاویر شما جلوگیری میکنند (مانند عکس بالا).

همچنین تشخیص چهره یکی از ویژگی های مهم این راهکار باشد. راهکار نظارت تصویری مرکز خرید Uniview این امکان را به سادگی فراهم می کند که تصویر چهره تمام افرادی که به مرکز وارد شده اند در سیستم ذخیره شود. این ویژگی باعث افزایش سهولت در جست و جو های بعدی خواهد شد.

قابلیت شمارش افراد نیز در جهت بهبود کارکرد فروشگاه کمک فراوانی به مدیریت مجموعه می نماید که در بخش افزایش فرصت های فروش توضیح داده شده است. دوربین مداربسته تحت شبکه Uniview به طور کلی دارای چهار ویژگی هوشمند می باشد:

 • تشخیص چهره
 • تشخیص عبور از خط
 • تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز
 • تعقیب سوژه

دو ویژگی “تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز” و همچنین “تشخیص عبور از خط” نیز در این راهکار کاربردهای زیادی دارند که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

پارکینگ: راهکار نظارت تصویری پارکینگ به صورت مجزا آماده شده است – دوربین مداربسته پارکینگ

نظارت محیط و انبار مرکز خرید

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

Corridor Mode: یکی از مهمترین ویژگی های مورد نیاز برای دوربین مداربسته مناسب مرکز خرید، پشتیبانی از قابلیت Corridor Mode یا “حالت راهرو” می باشد. در صورتی که دوربین مداربسته شما از ویژگی پشتیبانی نکند، شما امکان نظارت بر تمام طول یک راهرو را نخواهید داشت (مانند عکس). تمام دوربین های مداربسته Uniview دارای قابلیت Corridor Mode می باشند.نمای 360 درجه: برای پوشش نظارتی کل محوطه مرکز خرید و یا انبار استفاده از دوربین های Fisheye با امکان ضبط 360 درجه بهترین انتخاب است. شما با استفاده از این دوربین ها میتوانید کل محوطه مرکز خرید و یا انبار را از زاویه بالا پوشش دهید. همچنین دوربین مداربسته 360 درجه Uniview با کیفیت ضبط 12 مگاپیکسل تصویری با وضوح بسیار مناسب برای شما فراهم کرده است. به این شکل میتوانید با چند دوربین، تمام محوطه خود را پوشش دهید.

Starlight: دوربین مداربسته تحت شبکه Uniview با استفاده از ویژگی Starlight در محیط با نور بسیار کم نیز تصویر رنگی و با کیفیت بالا برای شما فراهم می کند. این دوربین ها حتی در شرایط نور محیط با لوکس 0.002 هم به صورت رنگی و با کیفیت بالا تصویربرداری می کنند. در شرایطی که نور مرکز به هر دلیل قطع شود این قابلیت بسیار کارآمد و ضروری می باشد.

دوربین مداربسته هوشمند برای انبار و یا بخش های غیرمجاز فروشگاه: با استفاده از ویژگی های هوشمند دوربین مداربسته تحت شبکه Uniview شما میتوانید نظارت کاملی بر روی انبار مجموعه خود داشته باشید. برای مثال در صورتی که مشتریان مجموعه وارد محوطه انبار شدند، دوربین مداربسته تحت شبکه هوشمند Uniview این موضوع را با استفاده از ویژگی “تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز” تشخیص داده و به سرعت پیغام هشدار ارسال می کنند. این پیغام هشدار می تواند همزمان روی سیستم مانیتورینگ و هم بر روی تلفن همراه مسئول نظارتی و هم به صورت ایمیل ارسال شود.

این هشدارها این امکان را برای مسئولهای نظارتی فراهم می کنند تا از بروز حادثه و یا هرگونه مشکل جلوگیری نمایند.

همچنین با استفاده از ویژگی “تشخیص چهره” نیز، میتوان چهره فردی که به منطقه غیرمجاز وارد شده است را ثبت نمود تا بررسی های بعدی با سهولت بیشتری انجام شود.

نظارت صندوق پول مرکز خرید

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

صندوق پول، یکی از حساس ترین بخش های یک فروشگاه می باشد. برای دریافت بهترین تصویر از صندوق پول، پیشنهاد ما به شما استفاده از دوربین مداربسته با لنز متغیر موتورایز است. با استفاده از این دوربین مداربسته، شما می توانید به نسبت نیازهای زمانی مختلف، بهترین زاویه دید را برای صندوق انتخاب کنید و به راحتی از طریق نرم افزار مدیریت تصاویر و یا دستگاه NVR، بر روی تصویر خود عمل زوم و فوکوس را انجام دهید. این ویژگی ضریب بالای امنیتی این بخش از فروشگاه را برای شما فراهم می آورد.همچنین این دوربین ها با دارا بودن کیفیت تصویر 2 و 4 مگاپیکسل، حتی در شرایط زوم هم تصویری با کیفیت بسیار بالا جهت نظارت کامل بر صندوق پول ارائه می دهند.

 یکپارچه سازی دوربین مداربسته و NVR های UNV با دستگاه های POS:

در صورت اتصال دوربین و NVR های UNV به دستگاه های POS تحت شبکه ی فروشگاه می توان با اسکن بارکد محصول تمامی اطلاعات مربوط به خرید مشتری را بر روی تصاویر ثبت کرد. 

 

مرکز کنترل و سیستم مدیریت یکپارچه

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

Uniview اولین شرکت ارائه دهنده سیستم مدیریت یکپارچه دوربین مداربسته تحت شبکه در آسیا می باشد. Uniview در سال 2005 سیستم مدیریت یکپارچه را با بیش از 50000 دوربین مداربسته در شهر هانگزو چین راه اندازی کرد که تعداد دوربین های این پروژه در حاضر به 150000 رسیده است و همچنان تحت پلتفرم Uniview مدیریت می شوند. با نرم افزار مدیریت تصاویر EZStation که از سوی Uniview به صورت کاملا رایگان عرضه شده است، شما میتوانید تا 1024 دوربین مداربسته و همچنین Video Wall اتاق مانیتورینگ مرکز خود را مدیریت کنید. همچنین با استفاده از این نرم افزار و سرور اختصاصی Uniview به نام Unicorn شما به راحتی می توانید تصاویر تمام شعبه های یک مرکز خرید از سراسر کشور را به صورت یکپارچه در یک مانیتورینگ روم مشاهده و مدیریت نمایید.

همچنین با نرم افزار EZStation شما میتوانید نقشه مرکز خرید خود را طراحی و همچنین مناطقی که در آنها دوربین نصب شده است را مشخص کنید. به این ترتیب در صورتی که برای هر دوربین مشکلی بوجود بیاد، سیستم بر روی نقشه دوربین Offline را نشان می دهد و می توانید به سرعت مشکل را بررسی نمایید.

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد.یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال Uniview با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد.در حال حاضر اکثر شرکت های مختلف از کدک فشرده سازی H.264 استفاده میکنند. برای درک راحت تر تفاوت این کدک های فشرده سازی به مثال زیر توجه کنید:

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصویر دوربین مداربسته

افزایش فرصت های فروش

دوربین مداربسته تحت شبکه Uniview با استفاده از ویژگی های هوشمند، اطلاعات ارزشمندی را برای شما جمع آوری می کند که این اطلاعات به افزایش فروش فروشگاه شما منجر خواهد شد. استفاده از این اطلاعات در سه بخش: “شمارش افراد مراجعه کننده به فروشگاه“، “استفاده بهینه از کارکنان فروشگاه” و همچنین ارائه “تبلیغات هدفمند در محیط فروشگاه” بسیار برای شما کارآمد می باشند.

شمارش افراد مراجعه کننده به فروشگاه: استفاده از دوربین مداربسته هوشمند Uniview امکان شمارش افراد مراجعه کننده به فروشگاه را برای شما فراهم می کند.

با این اطلاعات شما به راحتی می توانید برنامه “مدیریت تقاضا”ی (Demanded Planning) فروشگاه خود را بهینه کنید. با این اطلاعات شما به راحتی تشخیص می دهید در چه روزهایی از هفته فروشگاه شما به نسبت روزهای دیگر مراجعه کمتری داشته و یا در چه تاریخ هایی از ماه، این رفتار مشتری وجود داشته است و به این ترتیب می توانید برنامه های تبلیغاتی، پیشنهادات ویژه و یا برنامه های تخفیف دوره ای فروشگاه خود را متناسب به میزان حضور مشتریان در فروشگاه تنظیم کنید.

استفاده بهینه از کارکنان فروشگاه: با توجه به اطلاعاتی که در گزینه بالا اشاره شد شما به راحتی رفتار مشتری در مراجعه به فروشگاه و همچنین رفتار مشتری در زمان حضور در فروشگاه را شناسایی کردید.

به این ترتیب به راحتی میتوانید برنامه استفاده از کارکنان فروشگاه را بهینه کنید. زمان روزهای مرخصی، موقعیت حضور کارکنان در فروشگاه به نسبت روز و یا حتی ساعت (مانند فعال بودن تعداد صندوق های پول، زمان انجام چینش محصولات جدید در قفسه ها و …)، باعث سرویس دهی بهتر کارکنان شما به مشتریان و در نتیجه بهبود تجربه حضور مشتری از فروشگاه شما خواهد شد.

تبلیغات هدفمند در فروشگاه: نشان دادن تبلیغات به مشتریان در فروشگاه (مانند تبلیغ باشگاه مشتریان، شبکه های اجتماعی و یا پیشنهاد خرید محصولات خاص و …) در صورت هدفمند بودن بسیار برای کسب و کار شما مفید خواهد بود. با استفاده از اطلاعات بدست آمده در بالا، شما میدانید تبلیغ شما دقیقا باید در چه محیطی نصب شود و یا حتی در چه ساعاتی میبایست محل این تبلیغات را جا به جا کنید. این کار باعث افزایش مخاطب تبلیغ شما و در نهایت بازدهی بالاتر آن خواهد شد.

دوربین مداربسته و NVR مناسب مرکز خرید

دوربین مداربسته مدل IPC3232ER3-DUVZ
مدل پیشنهادی: IPC3232ER3-DUVZ

 • کیفیت تصویر 2مگاپیکسل
 • دارای ویژگی Starlight برای تصویربرداری رنگی در محیط با نور بسیار کم
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • دید در شب تا فاصله 30 متر
 • دارای خروجی برق 12 ولت دسی بل برای اتصال آلارم یا میکروفون
 • دارای استاندارد IP66 (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار)
دوربین مداربسته مدل IPC2124SR3-DPF36
مدل پیشنهادی: IPC2124SR3-DPF36

 • کیفیت تصویر 4مگاپیکسل و لنز ثابت 3.6 میلیمتر
 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 (صرفه جویی بالا در استفاده از پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی)
 • برد مادون قرمز برای تصویربرداری در تاریکی مطلق تا فاصله 30 متر
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار)
دوربین مداربسته مدل IPC868ER-VF18
مدل پیشنهادی: IPC868ER-VF18

 • کیفیت تصویر 12مگاپیکسل و تصویر 360 درجه
 • خروجی تصویر با 6 کیفیت مختلف به صورت همزمان (Sixtuple streams)
 • امکان ثبت عکس پانورامای 360 درجه
 • دارای میکروفون
 • برد مادون قرمز برای تصویربرداری در تاریکی مطلق تا فاصله 20 متر
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار)
دوربین مداربسته مدل IPC3234SR-DVZ28
مدل پیشنهادی: IPC3234SR-DVZ28

 • کیفیت تصویر 4مگاپیکسل
 • لنز متغیر موتورایز 2.8 به 12 میلیمتر
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 (صرفه جویی بالا در استفاده از پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی)
 • دید در شب تا فاصله 30 متر
 • دارای استاندارد IP66 (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار) و دارای استاندارد IK10 (ضدضربه)
 • دارای خروجی برق 12 ولت دسی بل برای اتصال آلارم یا میکروفون
دستگاه NVR، مدل NVR304-32EP
مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره ساز: NVR304-32EP

 • 32 کانال ورودی
 • قابلیت نصب 4 هارددیسک SATA هر کدام تا 8 ترابایت
 • قابلیت اتصال 16 کانال با استفاده از ویژگی PoE (انتقال برق و تصویر بر روی کابل شبکه)
 • امکان ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265
 • قابلیت جست و جوی هوشمند تصاویر
 • دارای 2 خروجی HDMI برای کیفیت Full-HD و 4K
 • 16 ورودی و 4 خروجی آلارم
 • مدل 32 کانال: پهنای باند ورودی: 320 مگابیت در ثانیه / پهنای باند خروجی: 320 مگابیت در ثانیه
دستگاه NVR با 64 و 128 کانال
مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره ساز: NVR516-64 و NVR516-128

 • 64/128 کانال ورودی برای دوربین های تحت شبکه
 • پشتیبانی از فرمت های H.264 و H.265 برای ضبط تصاویر
 • ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • سازگار با دوربین برند های منطبق با استاندارد ONVIF
 • دارای 1 خروجی تصویرVGA و 2 خروجی تصویر HDMI با رزولوشن 4K
 • دارای منبع تغذیه اضافی در داخل دستگاه
 • 2 کارت دیکدینگ به صورت اختیاری تا 12 کانال HDMI
 • قابلیت نصب 16 هارد دیسک تا 8 ترابایت برای هرکدام
 • امکان جدا کردن هارد دیسک از دستگاه در هنگام کار بدون مشکل با پشتیبانی از تکنولوژی RAID 5.1
 • پشتیبانی دسترسی از طریق موبایل
 • پشتیبانی از P2P، Email، UPnP، NTP، DHCP، PPPoE
 • پشتیبانی از 2 رابط miniSAS
 • پشتیبانی از خروجی با قدرت 12 ولتاژ
نرم افزار دروبین مداربسته رایگان - EZStation
نرم افزار EZStation

 • مدیریت تا بیش از 1024 دستگاه
 • مدیریت همزمان 4 دستگاه Stream Server
 • طراحی اتوماتیک نقشه الکترونیکی با مشخص کردن نقاط حساس
 • امکان مدیریت Video Wall
 • این نرم افزار کاملا رایگان است

ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود