راهکار نظارت تصویری صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته مرکز خرید

گران قیمت بودن ماشین آلات، تجهیزات و مواد اولیه “امنیت” را به یکی از اصلی ترین دغدغه های مدیران محیط های صنعتی تبدیل کرده است. کنترل و نظارت بر تمامی بخش ها، مشاهده ی جزئیات عملکرد کارکنان، نظارت بر استفاده صحیح از دستگاه ها، ایمنی کارکنان، تصویربرداری رنگی در شب، تعقیب اتوماتیک و هوشمند سوژه و کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر از اصلی ترین ویژگی های راهکار نظارت تصویری محیط های صعنتی Uniview می باشد. 

در راهکار نظارت تصویری صنعتی مهمترین موارد کدامند؟

محیط های مسکونی

 

UNV living area solution

محیط های اجرایی

 

UNV industrial operating area

ساختمان های اداری

 

 UNV office building solution

ورودی ها و پارکینگ

 

UNV Entrance & Parking lot

محوطه

 

industrial park perimeter

اتاق کنترل مرکزی

 

UNV management center

 

نظارت ورودی ها و پارکینگ

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

تمامی افراد و ماشین ها برای تردد از درب های ورود و خروج و یا پارکینگ ها استفاده می کنند. بنابراین ضبط تصاویر با کامل ترین جزئیات و بالاترین کیفیت توسط دوربین های مداربسته ی این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. دوربین های اسپیددام UNV با داشتن عملکردهای مختلف قادرند به طور شبانه روز از کارمندان، بازدید کنندگان و دارایی های با ارزش محافظت کنند.   

پایداری کارکرد در تمامی شرایط آب و هوایی: 

دوربین های مداربسته UNV با استاندارد IP67 دارای بالاترین درجه محافظتی در برابر نفوذ آب، گرد و غبار هستند و قادرند در دمای 40- تا 70+ درجه با حداکثر رطوبت 95 درصد به فعالیت خود ادامه دهند. پایداری عملکرد دوربین های UNV در محیط های صنعتی با دمای بسیار بالا تضمین شده است. 

ویژگی HLC:

دوربین های تحت شبکه UNV با پشتیبانی از ویژگی HLC قادرند با متعادل سازی نور پس زمینه، تصاویر واضح و شفافی از پلاک خودروها به نمایش بگذارند حتی اگر در شب شیء جلوی خودرو قرار بگیرد نور زیاد خودرو مانع نمایش آن نمی شود.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

کاهش تار بودن تصویر:

دوربین های UNV قادرند از تار بودن تصویر اشیاء ثابت و یا متحرک جلوگیری کنند و تصاویر واضح و شفاف ارائه کنند.

 تکنولوژی منحصر به فرد Pixel Sense:

این تکنولوژی تغییرات را بر اساس نور محیط نظارت خود تنظیم می کند نه بر اساس محیطی که دوربین در آن نصب شده است. این تکنولوژی درصد خطا را در محیط تحت نظارت به حداقل می رساند. 

نظارت محیط های مسکونی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

بخش های مختلف موجود در محیط های مسکونی مثل رستوران ها، فروشگاه ها و اقامتگاه های کارکنان دارای شرایط و نیازهای نظارتی محتلفی هستند و یک راهکار نظارت تصویری جامع و کارآمد باید متناسب با نیازهای بخشهای مختلف طراحی شود.

یکپارچه کردن NVR های UNV با دستگاه های POS:

در صورت اتصال دستگاه های POS تحت شبکه فروشگاه به NVR های UNV می توان با اسکن بارکد محصول تمامی اطلاعات مربوط به فروش آن را ضبط و مشاهده کرد. 

 دید در شب هوشمند:

دوربین های آی پی یونی ویو با دید در شب هوشمند قادرند میزان نور مختلف بین اشیاء دور و نزدیک را متعادل کنند و از اشیاء متحرک در نور کم تصاویر واضح و شفاف ارائه کنند.

نظارت ساختمان های اداری

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ساختمان های اداری به دلیل عبور و مرور طیف وسیعی از افراد اطلاعات زیادی را دربردارند. برای مدیریت دقیق و همه جانبه به تمامی بخش های ساختمان اداری، دوربین های IP باید با بخش های مختلف و چیدمان های مختلف ساختمان سازگار شوند. 

ویژگی WDR:

سنسورهای STARVIS سونی به کار رفته در دوربین های مداربسته UNV تصاویر واضح و شفافی را در صحنه هایی با کنتراست بالا ارائه می دهند و از سیاه شدن تصویر جلوگیری می کنند.

حالت راهرو:

دوربین های UNV با ویژگی Corridor mode قادرند بخش های غیر ضروری تصویر را حذف کرده و جزئیات بیشتری را از بخش های مهم به نمایش بگذارند. این ویژگی برای نظارت موثر راهروهای طولانی مناسب می باشد.

تصویر پانورامای 180 درجه:

دوربین های Fisheye یونی ویو قادرند تصاویر 180 درجه با کیفیت 4K از محیط ارائه کنند که برای نظارت به پارکینگ ها و فضاهای وسیع بسیار کارآمد است. به کمک دوربین های Fisheye (دوربین چشم ماهی) یونی ویو هیچ صحنه ای از چشم کاربران امنیتی دور نمی ماند. این دوربین امکان نصب چندگانه نظیر نصب سقفی، نصب دیواری و … را دارد و کاربر برای نصب این دوربین با محدودیتی مواجه نمی شود.

PIR آلارم:

دوربین های مداربسته UNV با سنسور حرارتی تشخیص فرد قادرند در صورت ورود فرد به منطقه غیرمجاز، به فرد نور سفید تابانده و تصویر رنگی از آن شخص ارائه کنند. این ویژگی برای نظارت نقاط مهم در شب مناسب می باشد.

NVR های هیبریدی با قابلیت اتصال به دوربین های تحت شبکه و آنالوگ:

این محصول قابلیت اتصال همزمان به دوربین های تحت شبکه و آنالوگ را دارد و برای ضبط تصاویر دوربین های آنالوگ به کار رفته در سیستم نظارت تصویری کاربرد دارد. برای اتصال دستگاه به دوربین های تحت شبکه از کابل های شبکه و برای اتصال به دوربین های آنالوگ از کابل کواکسیکال استفاده می شود.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

نظارت محیط های اجرایی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

در بخش های عملیاتی بسیاری از تأسیسات قابل اشتعال، مواد منفجره و مواد اولیه صنعتی وجود دارند. برای کاهش خطر انفجار، باید دوربین های ضد انفجار در این مکان ها مستقر شوند تا عملکرد طبیعی امکانات و ایمنی کارکنان را تضمین کنند.

تصاویر پانورامای 180 درجه:

Uniview در این راهکار برای نظارت به بخش های عملیاتی وسیع، دوربین های Fisheye دو مگاپیکسل را پیشنهاد می دهد که تصاویر 180 درجه باکیفیت بالا از محیط ارائه می کند.

دوربین مداربسته سوپر استارلایت:

دوربین های مداربسته سوپراستارلایت UNV با سنسورهای باکیفیت STARVIS سونی قادرند در محیط هایی با نور بسیار کم، تصاویر رنگی و باکیفیت بالا ارائه کنند و هنگام نظارت بر تصاویر دوربین ها کوچک ترین اجزاء از چشم کاربران امنیتی دور نماند.

دوربین های مداربسته ضدانفجار UNV:

Uniview برای محیط های صنعتی که احتمال وقوع انفجار در آن ها وجود دارد دوربین های دام و اسپیددام مخصوصی را طراحی کرده است که ضدانفجار می باشند.

 قابلیت زوم اپتیکال قوی:

برای نظارت به محیط از مسافت های طولانی و همچنین نظارت دقیق به ساختمان های مرتفع دوربین هایی با قابلیت زوم قدرتمند نیاز می باشد. دوربین های لنزهای موتورایز و تا X55 زوم یونی ویو قادرند تصاویری باکفیت بالا از محیط ارائه کنند و نیازهای امنیتی کاربران را به درستی پاسخ دهند.

نظارت محوطه

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

محوطه ی ساختمان ها اولین خط دفاعی در سیستم های امنیتی محسوب می شوند. در گذشته سیستم های نظارت تصویری سنتی قادر به تشخیص سریع حوادث و ارسال آلارم به کاربران نبودند که این موضوع امنیت منطقه را با مشکلات اساسی روبه رو می کرد، اما دوربین های هوشمند UNV با تشخیص سریع حوادث و ارسال آلارم به کاربران امنیتی بلافاصله پس از تشخیص، تاثیر چشمگیری در حفظ و بهبود امنیت منطقه ایجاد کردند. 

دوربین های اسپیددام با قابلیت اتصال به آلارم:

دوربین های اسپیددام یونی ویو با قابلیت اتصال به آلارم قادرند در صورت تشخیص آلارم در جهت های پیشفرض خود چرخیده و مسیر آلارم را دنبال کنند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

نظارت اتاق کنترل مرکزی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

اتاق کنترل مرکزی اصلی ترین بخش هر سیستم نظارت تصویری می باشد. کاربران امنیتی در این بخش می توانند تصاویر آنلاین و بازپخش تصاویر تمامی دوربین ها را از طریق مانیتورها مشاهده کنند. علاوه بر این از طریق سیستم های مدیریت تصاویر UNV امکان آنالیز هوشمند تصاویر، مدیریت آلارم ها و … فراهم می گردد.

سیستم مطمئن و کم هزینه

Dual Recording: 

ضبط تصاویر تحت شبکه در راهکار نظارت تصویری صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سیستم نظارت تصویری UNV جهت جلوگیری از دست رفتن اطلاعات و ایجاد اطمینان از امنیت اطلاعات، تصاویر دوربین ها را هم بر روی NVR و هم بر روی ذخیره ساز تحت شبکه ذخیره می کند.

 معماری NGN:

جریان اطلاعات و سیگنالینگ در سیستم های نظارتی UNV به طور جداگانه پردازش می شوند. سرور مدیریت ویدئو فقط سیگنال دهی را کنترل می کند و به همین خاطر خرابی سرور روی ذخیره سازی ویدئو و نمایش زنده تأثیری نمی گذارد.

در معماری های سنتی درصورت بروز مشکل در عملکرد سرور، ضبط ویدئوها مختل می شدند. این مشکل در معماری NGN یونی ویو که در آن دوربین تحت شبکه مستقیماً جریان های ویدئویی را به ذخیره سازهای تحت شبکه ارسال می کند برطرف شده است.

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصویر دوربین مداربسته
عملکرد 1+1 Hot Spare:

یکی از عملکردهای سیستم مدیریت ویدئویی UNV تضمین عملکرد صحیح سیستم در صورت بروز مشکل و یا خطا می باشد. اگر مشکلی برای یکی از دستگاه ها ایجاد گردد بلافاصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن می گردد و سیستم به روال طبیعی عملکرد خود ادامه می دهد.

ذخیره سازهای تحت شبکه مطمئن و قدرتمند:

طراحی های سخت افزاری متنوع دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه UNV عملکرد پایدار و مطمئن سیستم را اطمینان می بخشند.

ویژگی ANR:

اگر در طول زمان فعالیت دستگاه، برق قطع شود دوربین تمامی تصاویر و ویدئوها را بر روی یک کارت حافظه ذخیره می کند و بلافاصله پس از اتصال مجدد برق آنها را به دستگاه ضبط تصویر ارسال می کند. این عملکرد ثبات و پایداری عملکرد سیستم را در تمامی شرایط تضمین می کند و مانع از دست رفتن ویدئوهای ضبط شده می گردد.

ساختار N+1 برای ذخیره سازهای تحت شبکه:

دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه (IP SAN) یونی ویو قادرند در صورت بروز مشکل در IP SAN در حال کار، بلافاصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن شده و ذخیره سازی را به عهده می گیرد.

سایر عملکردهای سیستم مدیریت ویدئویی:

سیستم مدیریت ویدئویی UNV یک پلتفرم مدیریتی مطمئن با کاربری آسان می باشد. این سیستم شامل عملکردهای متنوعی از جمله نمایش زنده، مشاهده تصاویر ضبط شده، مدیریت ویدئووال، مدیریت سطح کاربری و … می باشد.

مدیریت سطح دسترسی ها:

یونی ویو برای رفع نیازهای امنیتی بخش های مختلف، سطح دسترسی های مختلفی را فراهم می کند. سرپرست می تواند سطح دسترسی های مختلفی را به هریک از کاربران اختصاص دهد. علاوه بر این، سرپرست می تواند برای مدیریت بهینه منابع در صورت لزوم سطح دسترسی ها و یا تاریخ اعتبار آنها را تغییر داده و یا از لیست خارج کند.   

 مدیریت از راه دور:

به کمک نرم افزارهای مدیریت تصاویر UNV، مدیران قادرند از راه دور تصاویر زنده دوربین ها، بازپخش تصاویر، نوتیفیکیشن آلارم ها را در هر لحظه و هر مکان چک کرده و از این طریق راهکارهای موثر برای بهبود مدیریت کارمندان و منابع را به کار بگیرند.   

 علامت گذاری ویدئوها برای امنیت اطلاعات:

کاربر قادر است برای اختصاصی کردن ویدئوهای ضبط شده ی دوربین های مداربسته UNV و جداسازی آنها بر روی ویدئوها واترمارک مخصوص به خود را بگذارد.

عملکردهای مختلف سیستم مدیریت تصاویر UNV:

سیستم مدیریت تصاویر یونی ویو (VMS) علاوه بر عملکردهای متنوع و کارآمد خود قادر است با زیرساخت های امنیتی دیگر نظیر سیستم کنترل دسترسی، سیستم آلارم و … ادغام گردد. این سیستم همچنین رابطی را برای سایر سیستم ها فراهم می کند تا تصاویر زنده، بازپخش ویدئو و تصاویر و سایر عملکردها را از طریق SDK بدست آورند. 

یافتن سریع حوادث با نمایشگرهای LED یونی ویو:

نمایشگرهای LED یونی ویو در سایزهای مختلف و زاویه دید وسیع موجود هستند. این نمایشگرها با بالاترین استانداردها طراحی شده اند تا نیاز به عملکرد پایدار 24 ساعته در 7روز هفته و ایجاد تجربه کاربری خوب را فراهم کند. در عین حال این نمایشگرها دارای کمترین هزینه نگهداری هستند و فضای کمی را اشغال می کنند.

رابط کاربری کاربر پسند:

سیستم مدیریت تصاویر UNV یک پلتفرم مدیریتی با رابط کاربری آسان و کاربرپسند می باشد که برای سیستم های نظارت تصویری طراحی شده است. رابط های کاربری انعطاف پذیر با عملکردهای کارآمد این VMS به کاربران امنیتی کمک می کند تا روند تشخیص آلارم ها و ارائه راهکار مناسب را بهبود بخشند.

زوم دیجیتال:

دوربین های مداربسته UNV با پشتیبانی از زوم دیجیتال برای مناطق وسیعی مثل پارکینگ ها که نیاز به دوربین های با کیفیت دارند ایده آل هستند تا بتوانند جزئیات بیشتری را از محیط ارائه کنند.

قابلیت تعقیب ویدئوها:

کاربر به کمک دوربین های IP یونی ویو با قابلیت تعقیب ویدئو قادر می باشد در صورت شناسایی و ضبط یک فرد توسط چندین دوربین، تصاویر دوربینها را به صورت چندین پنجره کنار هم در یک صفحه نمایشگر مشاهده کند و تصاویر فرد را دنبال کند.

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال Uniview با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد. در حال حاضر اکثر شرکت های مختلف از کدک فشرده سازی H.264 استفاده می کنند. برای درک راحت تر تفاوت این کدک های فشرده سازی به مثال زیر توجه کنید:

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصویر دوربین مداربسته

ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود