راهکار نظارت تصویری شهری

دوربین مداربسته شهری

دوربین مداربسته مرکز خرید

شهرها به طور کلی از مردمانی با قومیت های مختلف تشکیل شده اند و دارای سیستم های پیچیده ای برای مسکن، حمل و نقل، بهداشت، آب و برق، ارتباطات و … هستند به همین دلیل ممکن است وقوع جرم و جنایت، ترافیک و … خسارات جبران ناپذیری در زیرساخت های شهرها بر جای بگذارند. در این شرایط، دولت برای اطمینان از امنیت عمومی و هوشمند سازی شهرها به یک سیستم نظارتی پیشرفته نیاز دارد.

Uniview تولیدکننده پیشرو در زمینه سیستم های نظارت تصویری و اولین شرکت ارائه دهنده راهکارهای نظارت تصویری در جهان می باشد. Uniview با تولید محصولات حرفه ای، قابل اعتماد و مجهز به تکنولوژی های روز دنیا و داشتن تجربه غنی در صنعت نظارت تصویری شهری، یک راهکار جامع برای مقابله با چالش های امنیتی شهر ارائه کرده است.

در راهکار نظارت تصویری شهری مهمترین موارد کدامند؟

مناطق نظارتی مرتفع

 

High-Altitude-Surveillance-Spot

محوطه ی بیرونی

 

Square

 

مناطق مسکونی

 

Residential-Area

راه های شهری

 

Trunk-Road

مراکز فرماندهی

 

Command-Center

زیرساخت های بحرانی

 

Critical-Infrastructure

حمل و نقل عمومی

 

Public-Transit

نظارت مناطق مسکونی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

مناطق مسکونی به دلیل سکونت طیف وسیعی از افراد با قومیت های مختلف نیاز به امنیت بالایی دارد. برای داشتن تصاویری با کیفیت بالا در تمامی ساعات شبانه روز و دریافت هشدارهای به موقع هنگام بروز مشکل نیاز به نصب دوربین هایی با کیفیت بالا هست.

 تصویربرداری رنگی با کیفیت بالا در شب:

دوربین های مداربسته ای که در این راهکار پیشنهاد می شوند دارای سنسورهای پیشرفته STARVIS سونی هستند و قادرند در محیط هایی با نور بسیار کم (لوکس نوری 0.0005) تصاویر رنگی و باکیفیت بالا ارائه کنند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

 

نظارت حمل و نقل عمومی

 

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

از آنجاییکه همه روزه افراد زیادی از وسایل نقلیه عمومی مثل مترو، ایستگاه های اتوبوس، تاکسی و … استفاده می کنند این مناطق بسیار ریسک پذیر هستند و امکان حملات تروریستی در آنها وجود دارد در نتیجه وجود یک سیستم نظارت تصویری هوشمند، مطمئن و باکیفیت یک امر حیاتی محسوب می شود.

تکنولوژی Pixel Sense:

دوربین های مداربسته UNV با تکنولوژی منحصر به فرد Pixel Sense قادرند تا لوکس نوری محیط تحت نظارت را مدنظر قرار دهند و تغییرات نور محیط نصب دوربین بر روی آنها تاثیری نگذارد. قطعات سخت افزاری رایج در بازار به راحتی توسط عواملی مانند آب و گرد و غبار تحت تاثیر قرار می گیرند، که نشان دهنده احتمال شکست و خطای بالای آنهاست اما تکنولوژی مبتنی بر نرم افزار Pixel Sense از این مشکلات جلوگیری کرده و احتمال خطا را تا حد زیادی کاهش داده است و به کاربران کمک می کند تا از پرداخت هزینه های اضافی آسیب های سخت افزاری جلوگیری کنند. این روش بسیار قابل اعتمادتر از روش معمول تشخیص روز و شب است.

نظارت زیرساخت های بحرانی و حساس

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

در تمامی شهرها زیرساخت های مهم و حساس زیادی مثل نیروگاه های برق وجود دارند. برای جلوگیری از ورود غیرمجاز افراد به این مناطق سیستم های نظارت تصویری مختلفی باید در محیط مستقر شوند.

 سیستم هشدار:

دوربین های مداربسته هوشمند UNV قادرند به دستگاه های آلارم متصل شوند. در صورتیکه دستگاه آلارم هشداری را تشخیص دهد بلافاصله دوربین های اسپیددام مسیر آلارم را دنبال می کنند.

قابلیت 1+1 Fiber Sharing:

دوربین های تحت شبکه UNV از پورت های دیگری مثل پورت فیبر شبکه و RJ45 پشتیبانی می کنند. با اتصال دو دوربین تحت شبکه (که یکی از آنها دارای پورت مستقیم فیبر نوری باشد) از طریق کابل شبکه به یکدیگر، می توان تصویر هر دو دوربین را از طریق یک کابل فیبر نوری انتقال داد. این ویژگی باعث صرفه جویی در هزینه های زیرساخت شبکه (سوئیچ، کابل و …) خواهد شد.

نظارت راه های شهری

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

راه ها و جاده های شهری بخش مهمی از شهرها محسوب می شوند چرا که حجم وسیعی از وسایل نقلیه در تمامی ساعات شبانه روز در آنها تردد دارند. دوربین های هوشمند UNV کمک های شایانی در بهبود مدیریت ترافیک به ماموران راهنمایی و رانندگی می کنند.

ویژگی HLC:

دوربین های مداربسته یونی ویو قادرند با کاهش نور، تصاویر واضح و شفافی از پلاک ماشین ها را در شب ارائه کنند حتی اگر جسمی در جلوی نور زیاد خودروها قرار بگیرد باز هم به خوبی قابل مشاهده می باشد.

کاهش تار بودن تصویر:

دوربین های مدار بسته یونی ویو با تکنولوژی Low-Blur قادرند از اشیاء ثابت و متحرک تصاویر واضح و دقیق ارائه کنند و از تار بودن آن جلوگیری کنند.

 

نظارت مراکز فرماندهی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

مراکز فرماندهی نقش کلیدی در کل سیستم نظارت شهری را دارند، از این رو نیاز به یک سیستم نظارت تصویری قابل اعتماد و سیستم مدیریتی جامع و یکپارچه حیاتی می باشد.

 ویژگی 1+1 Hot Spare:

با قابلیت 1+1 hot spare در سرورهای یکپارچه سازی UNV، زمانیکه سرور Master از کار بیفتد، بلافاصله سروری که در حالت انتظار قرار دارد جایگزین آن شده و شروع به فعالیت می کند. تمامی اطلاعات ذخیره شده در این سرور پس از به کار افتادن سرور Master دوباره به آن منتقل می شوند.

ذخیره ساز تحت شبکه مطمئن و پایدار:

طراحی های سخت افزاری متنوع و حرفه ای یونی ویو باعث افزایش اطمینان پذیری و قابلیت کارکرد 24 ساعته دستگاه ها شده است.

ویژگی ANR:

دستگاه های NVR یونی ویو با قابلیت N+1 hot spare قادرند تا در صورت از کار افتادن ناگهانی دستگاه NVR فعال بلافصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن شود و مانع ایجاد کوچک ترین اختلالی در عملکرد سیستم شود. این قابلیت در دستگاه های Unicorn نیز به همین صورت عمل می کند.

ویژگی N+1 دستگاه های ذخیره ساز:

 دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه UNV با پشتیبانی از قابلیت N+1 hot backup قادرند در صورت بروز مشکل در دستگاه فعال، بلافاصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن شده و مانع بروز مشکل در عملکرد سیستم می شود.

 طراحی کارآمد با قیمت مقرون به صرفه:

دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه UNV با طراحی منحصر فرد و پنل جلویی کشویی با قابلیت Hot Swap قادرند 60bays با ارتفاع 4U را در خود جای دهند. از این رو، راهکار UNV می تواند باعث صرفه جویی بیش از 60 درصد در فضای ذخیره سازی و مصرف انرژی در همان شرایط شود.

تمامی عملکردهای سیستم های نظارت تصویری:

VMS یونی ویو یک پلت فرم مدیریتی قابل اعتماد و با کاربری آسان است که از طریق آن می توان مشاهده آنلاین تصاویر، بازپخش تصاویر، مدیریت Video Wall و مدیریت سطح دسترسی کاربران را انجام داد.

مدیریت سطح دسترسی ها:

برای پاسخگویی به نیازهای مختلف کاربران در سطح دسترسی های متفاوت، VMS یونی ویو می تواند سیستم اعتبارسنجی را برای هر حساب ایجاد کند. مدیر می تواند سطوح مختلفی از اختیارات را به کاربران اختصاص بدهد. علاوه بر این، مدیر همچنین می تواند برای صرفه جویی در منابع در صورت نیاز کاربران پایین تر را از سیستم خارج کند. تغییر سطح دسترسی کاربران، تعیین تاریخ اعتبار، قفل کردن دسترسی کاربران، تعیین تاریخ معتبر و زمان معتبر روزانه از راه دور از دیگر عملکردهای مدیر می باشد.

علامت گذاری ویدئوهای خاص:

کاربر قادر است تا بر روی ویدئوها و تصاویر ضبط شده دوربین های موردنظر خود علامت مخصوص (واترمارک) بگذارد تا آنها را از سایر تصاویر جداسازی کند.

 نمایشگرهای LED فوق باکیفیت:

نمایشگرهایی LED یونی ویو از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردارند و می توانند برحسب نیاز مشتری در هر سایز و زاویه دیدی طراحی شوند. این نمایشگرها علی رغم هزینه  پایین و اشغال فضای کم با استانداردهای بسیار بالایی برای رفع نیازها، عملکرد پایدار 24 ساعته و همچنین ایجاد تجربه خرید عالی برای مشتری طراحی و تولید شده اند.

رابط کاربری با عملکرد آسان و مشتری پسند:

سیستم مدیریت ویدئویی (VMS) یونی ویو یک پلت فرم مدیریتی با عملکرد راحت و مطمئن است که برای سیستم های نظارت تصویری طراحی شده است. رابط کاربری انعطاف پذیر آن به کاربران امنیتی کمک می کند تا راحت تر و هوشمندانه تر نظارت کرده، هشدارها را تشخیص دهند و پاسخ مناسب ارائه کنند.

زوم دیجیتال:

دوربین های مداربسته یونی ویو با پشتیبانی از قابلیت زوم دیجیتال برای استفاده در محیط های بزرگ مثل پارکینگ ها و یا باندهای پرواز که نیاز به تصاویر باکیفیت و با جزئیات بالا دارند مناسب می باشند. دوربین های تحت شبکه UNV با زوم دیجیتال می توانند جزئیات بسیاری را از محیط ارائه کنند.

 تعقیب ویدئو:

زمانیکه دوربین مداربسته عبور فرد از خط و یا ورود به منطقه غیرمجاز را تشخیص بدهد، بلافاصله شروع به ضبط تصویر و ارسال آلارم به کاربر می کند. همزمان چندین دوربین حرکت فرد را دنبال می کنند و کاربر از طریق دنبال کردن تصاویر دوربین ها می تواند سوژه را پیگیری کند.

نقشه GIS:

سرور مدیریت ویدئویی UNV از سیستم آلارم چشمک زن بر روی نقشه GIS پشتیبانی می کند. در صورت تشخیص آلارم بلافاصله بر روی نقشه GIS و تصویر زنده (Live View) ویدئو وال ها آلارم های چشمک زن منطقه دقیق بروز اخطار را نمایش می دهند. این قابلیت زمان پاسخ دهی کاربران امنیتی را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

نظارت محوطه بیرونی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

در سیستم های نظارت تصویری قدیمی برای نظارت تصویری و پوشش همه جانبه فضاهای وسیع نیاز به نصب تعداد بالایی دوربین بود اما در راهکار ارائه شده Uniview نوع جدیدی از دوربین های IP با قابلیت ارائه تصاویر پانورامای 180 درجه وجود دارد که باعث افزایش چشمگیر بهره وری و کارایی سیستم نظارتی می شوند.

تصویر پانوراما:

دوربین های Fisheye یونی ویو با کیفیت تصویر 8 مگاپیکسل قادرند تصاویر پانورامای 180 درجه با جزئیات بالایی را در اختیار کاربران قرار بدهند.

کیفیت تصویر فوق العاده بالای 4K:

دوربین های مدار بسته یونی ویو قادرند تصاویر واضح و شفاف با کیفیت فوق العاده بالای 4K ارائه کنند و در عین حال به کمک تکنولوژی فشرده سازی U-Code پهنای باند و فضای ذخیره سازی را تا حد زیادی کاهش می دهند.

مناطق نظارتی مرتفع

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

برای افسران پلیسی که نظارت شهری را انجام می دهند نظارت از راه دور با کیفیت بالا بسیار کارآمد است. استفاده از دوربین های اسپیددام با قابلیت زوم اپتیکال در ارتفاعات بالا می تواند در نظارت همه جانبه بر تمامی بخش ها و تشخیص به موقع رویدادها کمک شایانی به کاربران امنیتی بکند.

قابلیت زوم بالا:

دوربین های مداربسته یونی ویو با قابلیت زوم بالا تا 55 برابر قادرند تصاویر بسیار واضح و دقیقی را از مسافت های طولانی ضبط کنند.

مه زدایی اپتیکال:

قابلیت مه زدایی باعث میشود در شرایط محیطی دارای مه و یا آلودگی شدید هوا بتوان تصویری با کیفیت و وضوح بالا ضبط کرد. در حال حاضر این قابلیت بصورت دیجیتال و اپتیکال ارائه می شود.

ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود