راهکار نظارت تصویری ساختمان

دوربین مداربسته ساختمان

دوربین مداربسته مرکز خرید

یکی از نیازهای اصلی در تمامی ساختمان ها، تضمین امنیت ساکنان و حفاظت از اموال آنها می باشد. بهترین راهکار برای تامین این نیاز استفاده از دوربین های مداربسته باکیفیت و با تکنولوژی روز دنیا می باشد.

Uniview تولید کننده پیشرو در حوزه تولید دوربین های مدار بسته تحت شبکه و اولین ارائه دهنده راهکارهای نظارت تصویری، با در نظر گرفتن بخش های مختلف ساختمان ها، راهکار نظارتی جامعی را برای ایجاد امنیت و آرامش افراد فراهم کرده است. راهکار نظارت تصویری کامل Uniview تمامی بخش های ساختمان از جمله پارکینگ، محوطه بیرونی، ورودی ساختمان و لابی را تحت پوشش قرار می دهد.

در راهکار نظارت تصویری ساختمان مهمترین موارد کدامند ؟

نظارت لابی ساختمان

 

نظارت پارکینگ ساختمان

 

نظارت بخش های عمومی ساختمان

 

نظارت محوطه خارجی ساختمان

 

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

 

مرکز کنترل و سیستم مدیریت یکپارچه

 

نظارت لابی ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

نظارت تصویری ساختمان، از لحظه ورود افراد به ساختمان آغاز می شود که این ورود از طریق ورودی اصلی و یا پارکینگ صورت خواهد گرفت. برای پوشش نظارتی ورودی ساختمان، دوربین ها می بایست دارای 3 ویژگی اصلی باشند:

 •  دارا بودن ویژگی WDR با محدوده دینامیکی مناسب

یک مشکل اصلی در نظارت تصویری ساختمان در قسمت ورودی ها، اختلاف نور تصویر بین محیط داخل و محیط خارج ساختمان در روز است (نور آفتاب پس زمینه). این اختلاف نور باعث سیاه شدن تصویر خواهد شد. دوربین های مداربسته UNV با سنسورهای STARVIS سونی و برترین تکنولوژی های روز دنیا قادرند در شرایطی با تضاد نوری بالا تصاویر واضح و شفاف ارائه کنند. این ویژگی برای ورودی و خروجی بسیار ایده آل می باشد.

 • تشخیص چهره

تشخیص چهره یکی از ویژگی های مهم در این راهکار می باشد. راهکار نظارت تصویری ساختمان Uniview این امکان را فراهم می کند تا تصویر چهره تمام افرادی که به ساختمان وارد شده اند در سیستم ذخیره شود. این ویژگی باعث سهولت دسترسی به اطلاعات در جست و جو های بعدی می شود.

 • قابلیت شمارش افراد

شمارش افراد یکی از ویژگی های هوشمند دوربین مداربسته UNV می باشد که معمولا بالای درب های ورودی و خروجی ساختمانها، سازمان ها، فروشگاه ها و… نصب می گردد تا به صورت زنده آمار ورود و خروج افراد را ذخیره و نمایش دهد. قابلیت گزارش گیری های متنوع روزانه، ماهانه و سالیانه از این اطلاعات، کمک شایانی برای تصمیم گیری های بهتر به مدیران سازمان ها می نماید.

دوربین مداربسته تحت شبکه Uniview به طور کلی دارای چهار ویژگی هوشمند می باشد:

 1. تشخیص چهره
 2. تشخیص عبور از خط
 3. تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز
 4. تعقیب سوژه

نظارت پارکینگ ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

دوربین های اسپیددام UNV قادر به تنظیم موقعیت های پیش فرض و طراحی مسیر گشت زنی اتوماتیک هستند. این ویژگی در نظارت بر ماشین ها در پارکینگ های بزرگ به طرز چشمگیری اثر می گذارد. علاوه بر این، دوربین های پلاک خوان (LPR) می توانند با تشخیص پلاک خودروها و ثبت آنها، ورود و خروج وسایل نقلیه را هم بررسی کنند.

 • ویژگی هوشمند تعقیب اتوماتیک سوژه: به کمک ویژگی هوشمند تعقیب اتوماتیک سوژه، هر فرد بلافاصله پس از ورود به منطقه غیر مجاز شناسایی و ردیابی شده و اطلاعات آن تجزیه و تحلیل می شوند و همزمان تمامی این اطلاعات طی آلارمی به مرکز کنترل مرکزی ارسال می شوند.

 

 • دوربین های مداربسته با کیفیت 4Kدوربین های مداربسته UNV با کیفیت 4K قادرند تصاویر واضح و شفاف با کیفیت عالی از مناطق تحت نظارت خود ارائه دهند.

 • زوم اپتیکال: دوربین های اسپیددام UNV قادرند تا 44 برابر زوم اپتیکال داشته باشند. این ویژگی برای پارکینگ ها و انبارهای بزرگ مناسب است.

نظارت بخش های عمومی ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

مکان های عمومی (غذاخوری ها، راهروها و سالن های ورزشی) و قسمت های داخلی (دفاتر، اتاق های اداری و اتاق های ذخیره سازی) دارای ویژگی ها و نیازهای نظارتی مختلفی هستند. یک راهکار جامع و پیشرفته نظارت بر ساختمان باید تمامی نیازهای بخش های مختلف را درنظر بگیرد.

 • پوشش حریم خصوصی: برای محافظت بهتر از حریم خصوصی، می توان یک منطقه را روی ناحیه تحت نظارت دوربین در سناریوهای خاص تنظیم کرد. هنگامی که دوربین اسپیددام موقعیت یا زوم خود را تغییر می دهد، حریم خصوصی نیز بر آن اساس تغییر می کند. دوربین های UNV توانایی پوشش 8 تا 16 حریم خصوصی را دارند.
 • تشخیص هوشمند ورود به منطقه غیرمجاز، فوکوس زدایی، تغییر صحنه، تغییر صدابا فعال کردن ویژگی هوشمند تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز در قسمت هایی مثل بالکن ها، اتاق های توزیع برق و … بلافاصله بعد از ورود افراد به این قسمت ها آلارم فعال شده و برای کابران امنیتی پیغام هشدار ارسال می شود.

ویژگی هوشمند تشخیص تغییر صحنه و فوکوس زادیی در بخش های مهم مانند مالی، بایگانی و ذخیره سازی کارآمد است زیرا در صورت دستکاری عمدی بلافاصله هشدار ارسال می کند.

با فعال کردن ویژگی هوشمند تشخیص صدا در بخش هایی مثل انبار، اتاق سرور و یا موتورخانه ها هرگونه تغییر صدا مثل بالا رفتن صدا، کاهش و یا قطع شدن ناگهانی صدا تشخیص داده شده و صحت عملکرد این قسمت ها بررسی می شود.

 • دید در شب هوشمند: تکنولوژی دید در شب هوشمند دوربین را قادر می سازد تا در محیطی با لوکس نوری بسیار کم تصاویر شفاف ارائه کند. بعضی از مدل های دوربین UNV با LED های نور مادون قرمز تا بیش از 200 متر، دوربین های اسپیددام تا پبیش از 250 متر و مدل های دارای نور لیزر تا 500 متر دید در شب را پشتیبانی می کنند. دوربین های مداربسته UNV قادرند تا برای هر قسمت از ساختمان با شرایط نوری مختلف، میزان دید در شب لازم را فراهم کنند. 
 • حالت راهرودر نمایش تصاویری با فرمت 16:9 در محیط های باریک و طولانی مثل راهروها قسمت های زیادی به خوبی نمایش داده نمی شوند. زمانی که حالت Corridor را فعال می کنید با تغییر فرمت به 9:16 زاویه عمودی نسبت به زاویه افقی افزایش پیدا کرده و مشاهده بخش های مفید تصویر نسبت به حالت عادی 80٪ افزایش پیدا می کنند.

نظارت محوطه خارجی ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

دوربین های مناسب فضای خارجی ساختمان UNV شامل ویژگی های هوشمند، مقاوم در برابر انواع شرایط آب و هوایی، ضدآب و ضد ضربه، دید در شب هوشمند و سوپر استارلایت هستند که همگی این ویژگی ها دوربین را در محافظت از ساختمان یاری می کنند.

 

 • سوپر استارلایت (تصویربرداری رنگی در لوکس نوری 0.0005): دوربین های سوپراستارلایت UNV با داشتن سنسورهای STARVIS سونی قادرند تصاویر رنگی و با کیفیت بالا در شرایطی با نور بسیار کم (لوکس نوری 0.0005) ارائه کنند.
دوربین مداربسته برای مرکز خرید
 • ویژگی هوشمند تشخیص عبور از خط: با فعال کردن ویژگی هوشمند تشخیص عبور از خط در محیط های خارجی می توان از ورود غیرمجاز افراد به بخش های موردنظر جلوگیری کرد. بلافاصله پس از تشخیص عبور غیرمجاز فرد، برای اتاق کنترل مرکزی آلارم ارسال می گردد.
دوربین مداربسته برای مرکز خرید

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال Uniview با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد. در حال حاضر اکثر شرکت های مختلف از کدک فشرده سازی H.264 استفاده می کنند. برای درک راحت تر تفاوت این کدک های فشرده سازی به مثال زیر توجه کنید:

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

مرکز کنترل و سیستم مدیریت یکپارچه

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

اتاق کنترل مرکزی مکان اصلی بررسی تصاویر دوربین ها توسط نگهبانان و مدیران ساختمانها می باشد. تمامی آلارم ها برای این بخش ارسال می شود تا کاربران در سریع ترین زمان ممکن عکس العمل مناسب را نشان دهند.

 پایداری سیستم و امنیت داده ها: 

دستگاه های UNV با برخورداری از قابلیت های مختلف، نظارت و ضبط پایدار تصاویر را تضمین کرده و همچنین مانع از دست رفتن داده ها می شوند.

 1. پایداری سیستم

اگر در طول زمان فعالیت دستگاه برق قطع شود، دوربین تمامی تصاویر و ویدئوها را بر روی یک کارت حافظه ذخیره می کند و بلافاصله پس از اتصال مجدد برق آنها را به دستگاه ضبط تصویر ارسال می کند. این عملکرد ثبات و پایداری عملکرد سیستم را در تمامی شرایط تضمین می کند. (ویژگی ANR)

 • دستگاه های NVR یونی ویو با پشتیبانی از تکنولوژی RAID 0, 1, 5, 6,10 باعث افزایش کارایی و حفاظت از داده ‌ها می‌شوند. اگر بر حسب اتفاق یکی از هارددیسک ها دچار مشکل شود، دستگاه NVR می تواند مانع از دست رفتن اطلاعات شود و آنها را در کم ترین زمان ممکن بازسازی کند.

 

 • در طراحی بعضی از NVR های یونی ویو از منبع تغذیه اضافی بهره گرفته شده است تا در صورت قطعی برق اختلالی در عملکرد سیستم رخ ندهد.

 

 • دستگاه های NVR یونی ویو با قابلیت N+1 hot spare قادرند تا در صورت از کار افتادن ناگهانی دستگاه NVR فعال بلافصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن شود و مانع ایجاد کوچک ترین اختلالی در عملکرد سیستم شود. این قابلیت در دستگاه های Unicorn نیز به همین صورت عمل می کند.

2. امنیت داده ها

برای رفع نیازهای مختلف ذخیره سازی با تنظیمات مختلف، ذخیره سازی محلی و ذخیره سازی مرکزی وجود دارد که براساس شرایط مختلف مثل اولویت ها، قابلیت اطمینان پذیری، هزینه بهره وری و یا کارآیی بهتر پشتیبان گیری ضبط ویدئو مورد استفاده قرار می گیرند.

 • دستگاه های ضبط تصویر یونی ویو با توانایی بالا در انتقال اطلاعات طراحی شده است که امکان استفاده از چندین کاربر را برای مشاهده نمایش زنده یا بازبینی تصاویر یک دوربین فراهم می کند.
 • کابر ادمین می تواند بر اساس نیاز و شرایط امنیتی مختلف سطح دسترسی های مختلفی را به کاربران بدهد که این سطح و همچنین عملکردهای مربوط به آنها قابل تغییر هستند.
 • کاربر قادر است تا بر روی ویدئوها و تصاویر ضبط شده دوربین های موردنظر خود علامت مخصوص (واترمارک) بگذارد تا آنها را از سایر تصاویر جداسازی کند.

 

ویژگی های هوشمند و جستجوی هوشمند:

از طریق مشخص کردن یک منطقه هدف و استفاده از جستجوی هوشمند، تنها چند ثانیه طول می کشد تا ویدئوهای مورد نظر خود را پیدا کنید، این ویژگی موجب صرفه جویی در زمان می شود.

 ذخیره سازی رویداد و پخش رویداد:

برای کاهش هزینه ها و فضای ذخیره سازی می توان ضبط رویدادها را تنها برای رویدادهایی مانند تشخیص حرکت، از دست دادن ویدئو، ورودی هشدار و جستجو هوشمند تنظیم کرد.

 

دوربین مداربسته و NVR مناسب ساختمان

دوربین مداربسته مدل IPC3232ER3-DUVZ
مدل پیشنهادی: IPC2222SR5-UPF40-B

 • کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل
 • دارای ویژگی Starlight برای تصویربرداری رنگی در محیط با نور بسیار کم
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • دید در شب تا فاصله 50 متر
 • دارای خروجی برق 12 ولت دسی بل برای اتصال آلارم یا میکروفون
 • دارای استاندارد IP67 (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار) و IK10 (ضدضربه)
دوربین مداربسته مدل IPC2124SR3-DPF36
مدل پیشنهادی: IPC6222ER-X30

 • کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل
 • 150 متر دید در شب
 • 30X زوم اپتیکال
 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی Ultra265  (صرفه جویی بالا در استفاده از پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی)
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار)
دوربین مداربسته مدل IPC868ER-VF18
مدل پیشنهادی: IPC814SR-DVPF16

 • کیفیت تصویر 4 مگاپیکسل و تصویر 180 درجه
 • خروجی تصویر با 3 کیفیت مختلف به صورت همزمان (Triple streams)
 • امکان ثبت عکس پانورامای 180 درجه
 • دارای میکروفون داخلی
 • برد مادون قرمز برای تصویربرداری در تاریکی مطلق تا فاصله 10 متر
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار) و IK10 (ضدضربه)
دستگاه NVR، مدل NVR304-32EP
مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره ساز: NVR304-32E-B

 • 32 کانال ورودی
 • دارای ویژگی های هوشمند و جست و جوی هوشمند
 • قابلیت نصب 4 هارددیسک SATA هر کدام تا 8 ترابایت
 • امکان ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی Ultra265 و H.265
 • دارای 2 خروجی HDMI برای کیفیت Full-HD و 4K
 • 16 ورودی و 4 خروجی آلارم
دستگاه NVR با 64 و 128 کانال
مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره ساز: NVR304-16EP-B

 • 16 کانال ورودی برای دوربین های تحت شبکه
 • دارای ویژگی های هوشمند و جستجوی هوشمند
 • پشتیبانی از فرمت های Ultra 265 و H.265 برای ضبط تصاویر
 • ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • سازگار با دوربین برند های منطبق با استاندارد ONVIF
 • دارای 1 خروجی تصویر VGA و خروجی تصویر HDMI2 با رزولوشن 4K
 • قابلیت نصب 4 هارد دیسک تا 8 ترابایت برای هرکدام
 • پشتیبانی دسترسی از طریق موبایل
 • پشتیبانی از P2P، Email، UPnP، NTP، DHCP، PPPoE
نرم افزار دروبین مداربسته رایگان - EZStation
نرم افزار EZStation

 • مدیریت تا بیش از 1024 دستگاه
 • مدیریت همزمان 4 دستگاه Stream Server
 • طراحی اتوماتیک نقشه الکترونیکی با مشخص کردن نقاط حساس
 • امکان مدیریت Video Wall
 • این نرم افزار کاملا رایگان است

ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود