راهکار نظارت تصویری ساختمان

دوربین مداربسته ساختمان

دوربین مداربسته مرکز خرید

یکی از نیازهای اصلی در تمامی ساختمان ها، تضمین امنیت ساکنان و حفاظت از اموال آنها می باشد. بهترین راهکار برای تامین این نیاز استفاده از دوربین های مداربسته باکیفیت و با تکنولوژی روز دنیا می باشد.

Uniview تولید کننده پیشرو در حوزه تولید دوربین های مدار بسته تحت شبکه و اولین ارائه دهنده راهکارهای نظارت تصویری، با در نظر گرفتن بخش های مختلف ساختمان ها، راهکار نظارتی جامعی را برای ایجاد امنیت و آرامش افراد فراهم کرده است. راهکار نظارت تصویری کامل Uniview تمامی بخش های ساختمان از جمله پارکینگ، محوطه بیرونی، ورودی ساختمان و لابی را تحت پوشش قرار می دهد.

در راهکار نظارت تصویری ساختمان مهمترین موارد کدامند ؟

نظارت لابی ساختمان

 

نظارت پارکینگ ساختمان

 

نظارت بخش های عمومی ساختمان

 

نظارت محوطه خارجی ساختمان

 

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

 

مرکز کنترل و سیستم مدیریت یکپارچه

 

نظارت لابی ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

نظارت تصویری ساختمان، از لحظه ورود افراد به ساختمان آغاز می شود که این ورود از طریق ورودی اصلی و یا پارکینگ صورت خواهد گرفت. برای پوشش نظارتی ورودی ساختمان، دوربین ها می بایست دارای 3 ویژگی اصلی باشند:

 •  دارا بودن ویژگی WDR با محدوده دینامیکی مناسب

یک مشکل اصلی در نظارت تصویری ساختمان در قسمت ورودی ها، اختلاف نور تصویر بین محیط داخل و محیط خارج ساختمان در زمان روز است (نور آفتاب پس زمینه). این اختلاف نور باعث سیاه شدن تصویر خواهد شد. در تمامی دوربین های UNV سنسورهای STARVIS سونی و جدیدترین تکنولوژی های Uniview به کار برده شده اند تا به طور کامل از قابلیت بالقوه سنسور و تصویربرداری بهره ببرند و تصاویر روشن و قابل مشاهده را در شرایط نوردهی با کنتراست بالا ارائه کنند. این ویژگی برای ورودی و خروجی بسیار ایده آل است.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید
 • تشخیص چهره
 • همچنین تشخیص چهره یکی از ویژگی های مهم این راهکار باشد. راهکار نظارت تصویری ساختمان Uniview این امکان را به سادگی فراهم می کند که تصویر چهره تمام افرادی که به ساختمان وارد شده اند در سیستم ذخیره شود. این ویژگی باعث افزایش سهولت در جست و جو های بعدی خواهد شد.
 • قابلیت شمارش افراد

شمارش افراد یکی از ویژگی های هوشمند دوربین مداربسته UNV می باشد که معمولا بالای درب های ورودی و خروجی ساختمانها، سازمان ها، فروشگاه ها و… نصب می گردد تا به صورت زنده آمار ورود و خروج افراد را نمایش و ذخیره گردد. قابلیت گزارش گیری های متنوع روزانه، ماهانه و سالیانه از این اطلاعات، کمک بسیار مفیدی به مدیران سازمان ها جهت تصمیم گیری های بهتر می نماید.

دوربین مداربسته تحت شبکه Uniview به طور کلی دارای چهار ویژگی هوشمند می باشد:

 1. تشخیص چهره
 2. تشخیص عبور از خط
 3. تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز
 4. تعقیب سوژه

نظارت پارکینگ ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

دوربین های اسپیددام UNV قادر به تنظیم موقعیت های پیش فرض و طراحی مسیر گشت زنی اتوماتیک هستند. این ویژگی در نظارت بر ماشین ها و وسایل ارزشمند کارکنان و افراد در پارکینگ های بزرگ به طرز چشمگیری اثر می گذارد. علاوه بر این، دوربین های پلاک خوان (LPR) می توانند ورود و خروج وسایل نقلیه مجاز را با توجه به فیلترینگ لیست سیاه / سفید بررسی کنند.

ویژگی هوشمند تعقیب اتوماتیک سوژه: به کمک ویژگی هوشمند تعقیب اتوماتیک سوژه، هر فرد بلافاصله پس از ورود به منطقه غیر مجاز شناسایی و ردیابی شده و اطلاعات آن تجزیه و تحلیل می گردد. در همین حال تمامی این اطلاعات با تصاویر طی آلارمی به مرکز کنترل مرکزی ارسال می شوند.

 

دوربین های مداربسته با کیفیت 4K: دوربین های مداربسته UNV با کیفیت 4K قادرند تصاویر واضح و شفاف با کیفیت عالی از مناطق تحت نظارت خود ارائه دهند.

 

زوم اپتیکال: دوربین های اسپیددام UNV قادرند تا 38X/44X زوم اپتیکال داشته باشند. این ویژگی برای پارکینگ ها و انبارهای بزرگ مناسب است.

نظارت بخش های عمومی ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

مکان های عمومی (غذاخوری ها، راهروها و سالن های ورزشی) و قسمت های داخلی (دفاتر، اتاق های اداری و اتاق های ذخیره سازی) دارای ویژگی ها و نیازهای نظارتی مختلف هستند. یک راهکار جامع و پیشرفته نظارت بر ساختمان باید با صحنه های مختلف سازگار باشد.

پوشش حریم خصوصی: برای محافظت بهتر از حریم خصوصی، می توان یک منطقه را روی ناحیه تحت نظارت دوربین در سناریوهای خاص نظیر صفحه کلید دستگاه خودپرداز تنظیم کرد. هنگامی که دوربین اسپیددام موقعیت یا زوم خود را تغییر می دهد، حریم خصوصی نیز بر آن اساس تغییر می کند. دوربین های UNV توانایی پوشش 8 تا 16 حریم خصوصی را دارند.

تشخیص هوشمند ورود به منطقه غیرمجاز، فوکوس زدایی، تغییر صحنه، تغییر صدا: با فعال کردن ویژگی هوشمند تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز در قسمت هایی مثل بالکن ها، اتاق های توزیع برق و … بلافاصله پس از ورود افراد به این قسمت ها هشدار ارسال می شود.

ویژگی هوشمند تشخیص تغییر صحنه و فوکوس زادیی در بخش های مهم مانند مالی، بایگانی و ذخیره سازی کارآمد است زیرا در صورت دستکاری عمدی بلافاصله هشدار ارسال می کند.

در بیشتر موارد تشخیص هوشمند بر اساس سرنخ های دیداری قابل پیگیری هستند در حالیکه در بسیاری از موارد سرنخ های صوتی بهترین مدرک محسوب می شوند. فعال کردن ویژگی هوشمند تشخیص صدا در بخش هایی مثل انبار، اتاق سرور و یا موتورخانه ها کمک شایانی را در حفاظت از عملکرد این قسمت ها می کند.

دوربین های UNV انواع مختلف تشخیص صدا را از جمله بالا رفتن صدا و یا کاهش و قطع شدن ناگهانی صدا پشتیبانی می کنند.

دید در شب هوشمند: دید در شب هوشمند یک تکنولوژی کنترل هوشمند سازگار است که می تواند میزان نور بین مناطق دور و نزدیک را متعادل کند و دوربین را قادر سازد تا در محیطی با لوکس نوری کم تصاویر شفاف فراهم کند. بعضی از مدل های دوربین UNV با LED های نور مادون قرمز تا بیش از 200 متر، دوربین های اسپیددام تا پبیش از 250 متر و مدل های دارای نور لیزر تا 500 متر دید در شب را پشتیبانی می کنند. دوربین های مداربسته UNV قادرند تا برای هر شرایط نوری در بخش های مختلف ساختمان ها نیازهای مختلف را تامین کنند.

حالت راهرو: در نمایش تصاویری با فرمت 16:9 در محیط های باریک و طولانی مثل راهروها قسمت های زیادی به خوبی پوشش داده نمی شوند. زمانی که حالت Corridor را فعال میکنید، مشاهده بخش های مفید تصویر نسبت به حالت عادی 80٪ افزایش پیدا می کند. در این حالت زاویه عمودی نسبت به زاویه افقی افزایش پیدا کرده و بخش های بی اهمیت تصویر حذف می شوند.

نظارت محوطه خارجی ساختمان

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

دوربین های مناسب فضای خارجی ساختمان UNV شامل ویژگی های هوشمند، مقاوم در برابر انواع شرایط آب و هوایی، ضدآب و ضد ضربه، سوپر استارلت، دید درشب هوشمند هستند که همگی این ویژگی ها دوربین را در محافظت از ساختمان یاری می کنند.

سوپراستارلایت (تصویربرداری رنگی در لوکس نوری 0.0005): دوربین های سوپراستارلایت UNV با داشتن سنسورهای STARVIS سونی قادرند تصاویر رنگی و با کیفیت بالا در شرایطی با نور بسیار کم (لوکس نوری 0.0005) ارائه کنند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ویژگی هوشمند تشخیص عبور از خط: با فعال کردن ویژگی هوشمند تشخیص عبور از خط در محیط های بیرونی می توان از ورود غیرمجاز افراد به بخش های موردنظر جلوگیری کرد. بلافاصله پس از تشخیص عبور غیرمجاز فرد، برای اتاق کنترل مرکزی آلارم ارسال می گردد.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد.یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال Uniview با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد. در حال حاضر اکثر شرکت های مختلف از کدک فشرده سازی H.264 استفاده میکنند. برای درک راحت تر تفاوت این کدک های فشرده سازی به مثال زیر توجه کنید:

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

مرکز کنترل و سیستم مدیریت یکپارچه

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

اتاق کنترل مرکزی مکان اصلی برای نگهبانان و مدیران ساختمان جهت بررسی نمایش زنده و بازبینی تصاویر ضبط شده می باشد از طریق کامپیوترها و ویدئووال محسوب می شود. همچنین این محل برای بررسی آلارم ها و هماهنگی پاسخ از طریق پلتفرم های مختلف مانند EZVMS CS Client می باشد.

 

پایداری سیستم و امنیت داده ها: 

دستگاه های UNV با برخورداری از قابلیت های مختلف، نظارت و ضبط پایدار تصاویر را تضمین کرده و همچنین مانع از دست رفتن داده ها می شوند.

 1. پایداری سیستم

اگر در طول زمان کار دستگاه برق قطع شود، دوربین تمامی تصاویر و ویدئوها را بر روی یک کارت حافظه ذخیره می کند و بلافاصله پس از اتصال مجدد آنها را به دستگاه ضبط تصویر ارسال می کند. این عملکرد ثبات و پایداری عملکرد سیستم را در تمامی شرایط تضمین می کند. (ویژگی ANR)

 • دستگاه های NVR یونی ویو با پشتیبانی از تکنولوژی RAID 0,1,5,6,10 باعث افزایش کارایی و حفاظت از داده ‌ها می‌شود. اگر بر حسب اتفاق یکی از هارددیسک ها دچار مشکل شود، دستگاه NVR می تواند مانع از دست رفتن اطلاعات شود و آنها را در کم ترین زمان ممکن بازسازی کند.
 • در طراحی بعضی از NVR های یونی ویو و دستگاه Unicorn از منبع تغذیه اضافی بهره گرفته شده است تا در صورت قطعی برق اختلالی در عملکرد سیستم رخ ندهد.
 • دستگاه های NVR یونی ویو با قابلیت N+1 hot spare قادرند تا در صورت از کار افتادن ناگهانی دستگاه NVR فعال بلافصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن شود و مانع ایجاد کوچک ترین اختلال در عملکرد سیستم شود. این قابلیت در دستگاه های Unicorn نیز به همین صورت عمل می کند.

2. امنیت داده ها

برای رفع نیازهای مختلف ذخیره سازی با تنظیمات مختلف، حالت های ذخیره سازی انعطاف پذیر از جمله ذخیره سازی محلی و ذخیره سازی مرکزی وجود دارد که براساس شرایط مختلف مثل اولویت ها، قابلیت اطمینان پذیری، هزینه بهره وری و یا کارآیی بهتر پشتیبان گیری ضبط ویدئو مورد استفاده قرار می گیرند.

 • دستگاه Unicorn یونی ویو با توانایی بالا در انتقال اطلاعات طراحی شده است که امکان استفاده از چندین کاربر را برای مشاهده نمایش زنده یا بازبینی تصاویر یک دوربین یکسان را فراهم می کند.
 • کابر ادمین می تواند به کاربران بر اساس نیاز و شرایط امنیتی سطح دسترسی های مختلفی را بدهد که این سطح و همچنین عملکردهای مربوط به آنها قابل تغییر هستند.
 • کاربر قادر است تا بر روی ویدئوها و تصاویر ضبط شده دوربین های موردنظر خود علامت مخصوص (واترمارک) بگذارد تا آنها را از سایر تصاویر جداسازی کند.

 

ویژگی های هوشمند و جستجوی هوشمند:

از طریق مشخص کردن یک منطقه هدف و استفاده از جستجوی هوشمند، تنها چند ثانیه طول می کشد تا ویدیوهای مورد نظر خود را پیدا کنید، این ویژگی موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

 

ذخیره سازی رویداد و پخش رویداد:

عملکرد ضبط رویدادها برای کاهش هزینه ها و فضای ذخیره سازی می تواند تنها براساس رویدادهایی مانند تشخیص حرکت، از دست دادن ویدئو، ورودی هشدار و جستجو هوشمند صورت بگیرد.

 

پلتفرم های مدیریتی EZVMS:

Unicorn یک پلت فرم نظارتی جامع و هوشمند با قابلیت مدیریت ویدیویی قوی، رمزگشایی، ذخیره سازی و انتقال اطلاعات است.

 • Unicorn می تواند صدها دستگاه NVR با هزاران کانال دوربین مداربسته تحت شبکه را مدیریت کند.
 • Unicorn می تواند عملکرد ویدئووال را بدون نیاز به کارت های رمزگشایی اضافی تنظیم کند.
 • Unicorn با پشتیبانی از دو حالت Master و Slave دارای حجم ذخیره سازی دو برابر و همچنین توانایی های انتقال دهی زیادی را دارد که کاربران می توانند به راحتی آنها را کنترل کنند.

EZVMS یک پلتفرم قابل اعتماد با کاربری آسان است که برای Unicorn های یونی ویو طراحی شده است. رابط کاربری انعطاف پذیر و ویژگی های آن به نگهبانان و مدیران ساختمان کمک می کند بتوانند آلارم ها را تأیید کرده و پاسخ مناسب را مشخص کنند.

 • به کمک EZVMS می توان ویدئوهای موردنظر را تگ کرد تا دسته بندی و دسترسی آنها راحت تر صورت بگیرد.
 • EZVMS امکان حفاظت بیشتر از ویدئوهای مهم را در برابر حذف اشتباهی و یا ضبط دوباره بر روی تصاویر قبلی برای کاربر فراهم می کند.
 • EZVMS از زنگ هشدارهای چشمک زدن بر روی نقشه های الکترونیکی پشتیبانی می کند و تصاویر زنده را بر روی ویدئو وال لینک میکند. این قابلیت باعث می شود تا نگهبانان امنیتی سریع تر مکان رویداد را پیدا کنند و به طور قابل توجهی زمان پاسخ آنها را کم می کند.
 • EZVMS با استانداردهای ONVIF مطابقت دارد و با دستگاه هایی که عضو ONVIF باشند مطابقت دارد.

 

ویدئووال و دیکودر:

 • تمام دستگاه های UNV با بالاترین استانداردها طراحی و ساخته شده اند و قادرند به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته (7/24) فعالیت کنند.
 • دیکودرهای UNV از تنظیمات دستگاه ها در حالت های نمایش مختلف پشتیبانی میکنند.
 • دیکودرهای UNV از ورودی DVI-D برای نمایش صفحه کامپیوتر بر روی ویدئووال پشتیبانی می کنند.

دوربین مداربسته و NVR مناسب ساختمان

دوربین مداربسته مدل IPC3232ER3-DUVZ

مدل پیشنهادی: IPC2222SR5-UPF40-B

 • کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل
 • دارای ویژگی Starlight برای تصویربرداری رنگی در محیط با نور بسیار کم
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • دید در شب تا فاصله 50 متر
 • دارای خروجی برق 12 ولت دسی بل برای اتصال آلارم یا میکروفون
 • دارای استاندارد IP67 (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار) و IK10 (ضدضربه)
دوربین مداربسته مدل IPC2124SR3-DPF36

مدل پیشنهادی: IPC6222ER-X30

 • کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل
 • 150 متر دید در شب
 • 30X زوم اپتیکال
 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی Ultra265  (صرفه جویی بالا در استفاده از پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی)
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار)
دوربین مداربسته مدل IPC868ER-VF18

مدل پیشنهادی: IPC814SR-DVPF16

 • کیفیت تصویر 4 مگاپیکسل و تصویر 180 درجه
 • خروجی تصویر با 3 کیفیت مختلف به صورت همزمان (Triple streams)
 • امکان ثبت عکس پانورامای 180 درجه
 • دارای میکروفون داخلی
 • برد مادون قرمز برای تصویربرداری در تاریکی مطلق تا فاصله 10 متر
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار) و IK10 (ضدضربه)
دستگاه NVR، مدل NVR304-32EP

مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره ساز: NVR304-32E-B

 • 32 کانال ورودی
 • دارای ویژگی های هوشمند و جست و جوی هوشمند
 • قابلیت نصب 4 هارددیسک SATA هر کدام تا 8 ترابایت
 • امکان ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی Ultra265 و H.265
 • دارای 2 خروجی HDMI برای کیفیت Full-HD و 4K
 • 16 ورودی و 4 خروجی آلارم
دستگاه NVR با 64 و 128 کانال

مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره ساز: NVR304-16EP-B

 • 16 کانال ورودی برای دوربین های تحت شبکه
 • دارای ویژگی های هوشمند و جستجوی هوشمند
 • پشتیبانی از فرمت های Ultra 265 و H.265 برای ضبط تصاویر
 • ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • سازگار با دوربین برند های منطبق با استاندارد ONVIF
 • دارای 1 خروجی تصویر VGA و خروجی تصویر HDMI2 با رزولوشن 4K
 • قابلیت نصب 4 هارد دیسک تا 8 ترابایت برای هرکدام
 • پشتیبانی دسترسی از طریق موبایل
 • پشتیبانی از P2P، Email، UPnP، NTP، DHCP، PPPoE
نرم افزار دروبین مداربسته رایگان - EZStation

نرم افزار EZStation

 • مدیریت تا بیش از 1024 دستگاه
 • مدیریت همزمان 4 دستگاه Stream Server
 • طراحی اتوماتیک نقشه الکترونیکی با مشخص کردن نقاط حساس
 • امکان مدیریت Video Wall
 • این نرم افزار کاملا رایگان است

ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود