راهکار نظارت تصویری بیمارستان

دوربین مداربسته بیمارستان

دوربین مداربسته مرکز خرید

بیمارستان ها یکی از شلوغ ترین مکان های عمومی می باشند که افراد زیادی اعم از پزشکان، کارمندان و بیماران در آنجا حضور دارند.  حفاظت از محیط بیمارستان، جلوگیری از سرقت، نظارت بر عملکرد کارمندان و پزشکان و افزایش بهره وری کارمندان، نظارت بیماران و مراقبت از کودکان، تامین امنیت مالی و جانی افراد و جمع آوری شواهد و مدارک از جمله دلایل نیاز به سیستم نظارت تصویری در بیمارستان می باشد.

Uniview تولیدکننده پیشرو در زمینه تولید دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویری با در نظر گرفتن تمامی چالش های موجود در بیمارستان ها، راهکار نظارت تصویری جامع و هوشمندی را ارائه کرده تا در آن تمامی بخش های بیمارستان را تحت پوشش خود قرار دهد و امنیت را در بالاترین سطح ممکن تامین کند.

در راهکار نظارت تصویری بیمارستان مهمترین موارد کدامند ؟

ورودی ها و پارکینگ

 

راهکار نظارت تصویری دوربین مداربسته یونی ویو

محیط بیرونی

 

راهکار نظارت تصویری دوربین مداربسته یونی ویو

اورژانس

 

راهکار نظارت تصویری دوربین مداربسته یونی ویو

درمانگاه

 

راهکار نظارت تصویری دوربین مداربسته یونی ویو

اتاق کنترل مرکزی

 

راهکار نظارت تصویری بیمارستان

نظارت ورودی ها و پارکینگ

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

نظارت بیمارستان ها از بخش های ورودی و پارکینگ ها شروع می شود. اطمینان از امنیت خودروها و اموال مراجعه کنندگان هنگام حضور در بیمارستان، وظیفه اصلی بخش حراست است. با عملکرد HLC و کاهش تار بودن تصویر دوربین های UNV، نگهبانان بیمارستان می توانند به راحتی امنیت را در بخش های ورودی بیمارستان و پارکینگ تضمین کنند.

تشخیص پلاک ماشین:

به کمک دوربین های مداربسته تحت شبکه UNV که تصاویر را با کیفیت بالا ذخیره می کنند به سادگی می توان پلاک ماشین را تشخیص داد. مشکلی که در این راهکار ممکن است بوجود بیاید تابش مستقیم نور چراغ ماشین به دوربین در شب است که باعث مختل شدن دید دوربین و همچنین عدم امکان تشخیص پلاک ماشین می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل علاوه بر دوربینی با کیفیت بالا، این دوربین می بایست دارای ویژگی HLC باشد که در این شرایط از مختل شدن کیفیت تصویر جلوگیری می نماید.

کاهش تار بودن تصاویر:

دوربین های سری StraView قادرند از اشیاء ثابت و متحرک تصاویر واضح و شفاف ارائه کنند و از تار بودن اشیاء متحرک جلوگیری می کنند.

نظارت محیط بیرونی

از آنجاییکه محیط بیرونی بیمارستان اولین خط دفاعی سیستم امنیتی محسوب می شود تامین امنیت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. حراست بیمارستان موظف است همواره این بخش را تحت نظارت داشته باشد تا درصورت وقوع حوادث سریعا آنها را بررسی و پاسخ مناسب ارائه کند.

سوپر استارلایت:

دوربین مداربسته Uniview با سنسورهای پیشرفته Starvis سونی قادرند در محیط هایی با نور بسیار کم (لوکس نوری 0.0005) تصاویر واضح و شفاف ارائه کنند و تمامی جزئیات تصویر را با کیفیت بالا به نمایش بگذارند. 

قابلیت اتصال به آلارم:

دوربین اسپیددام یونی ویو که قابلیت اتصال به آلارم را دارد، در صورت تشخیص حوادث و فعال شدن آلارم بلافاصله در جهت های پیش فرض چرخیده و مسیر آلارم را دنبال می کند.

نظارت اورژانس

سالن اورژانس به دلیل تردد بالای مراجعین و بیماران اصلی ترین منطقه برای تأمین امنیت محسوب می شود. نظارت دقیق بر بخش های مختلف اورژانس، کنترل ترددها و ضبط تمامی حوادث از اصلی ترین نیازهای یک سیستم نظارت تصویری در این بخش می باشد.

تصویر پانورامای 360 درجه:

دوربین های مداربسته Fisheye یونی ویو قابلیت تصویربرداری 360 درجه با کیفیت تصویر 4K را دارند. این دوربین قابلیت نصب در چندین حالت مختلف از جمله سقفی، دیواری و رومیزی را دارا می باشد.

  همخوانی با سیستم های نظارت تصویری آنالوگ:

  NVR هیبریدی یونی ویو قابلیت اتصال به هر دو نوع سیستم تحت شبکه و آنالوگ را دارند. این دستگاه به راحتی با دوربین های آنالوگ همگام سازی شده و مشکلی در ضبط تصاویر ندارد.

  دوربین های Mini PTZ Dome:

  دوربین Mini PTZ Dome یونی ویو دارای میکروفون و اسپیکرداخلی می باشد که در صورت نیاز امکان برقراری ارتباط را به آسانی فراهم می کند. 

  نظارت درمانگاه

  دوربین های بخش درمانگاه در بیمارستانها باید به سناریوهای نظارتی پیچیده و نورهای متغیر توجه ویژه ای کنند.

  نظارت راهروها:

  ویژگی Corridor Mode دوربین ها برای نظارت موثر بر راهروها به کار برده می شود. این ویژگی با تغییر فرمت تصویر از افقی به عمودی و حذف بخش های غیر ضروری، امکان نمایش بخش های مفید بیشتری را فراهم می کند.

   دوربین مداربسته برای مرکز خرید

   تکنولوژی Pixel Sense:

   تکنولوژی منحصر به فرد PixelSense یونی ویو با جایگزین کردن الگوریتم های هوشمند و سنسورهای پیشرفته به جای قطعات فیزیکی باعث تشخیص دقیق نور و تغییر حالت شب و روز در شرایط مختلف در صحنه نظارت شده و احتمال خطا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

   آلارم PIR:

   عملکرد آلارم PIR که در دوربین های یونی ویو به کار برده شده بدین گونه است که در صورت ورود غیرمجاز فرد به یک منطقه به فرد نور سفید تابیده شده و تصویر رنگی از شخص ضبط می کند که این عملکرد همچون اخطاری برای آن شخص محسوب می شود تا فورا محل را ترک کند. این ویژگی مناسب نظارت داروخانه ها در شب می باشد.

   دوربین مداربسته برای مرکز خرید

   کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

   دوربین مداربسته برای مرکز خرید

   ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال Uniview با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد. در حال حاضر اکثر شرکت های مختلف از کدک فشرده سازی H.264 استفاده می کنند. برای درک راحت تر تفاوت این کدک های فشرده سازی به مثال زیر توجه کنید:

   دوربین مداربسته برای مرکز خرید

   اتاق کنترل مرکزی

   اتاق کنترل مرکزی نقش کلیدی در کل سیستم را ایفا می کند. کاربران امنیتی قادر به مشاهده تصاویر زنده یا بازپخش تصاویر از طریق ویدئو وال، کامپیوتر و سایر نمایشگرها هستند. از این رو اطمینان پذیری NVR ها، امنیت داده ها و امنیت سایبری در راهکار نظارت تصویری بیمارستان از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

   Dual Recording:

   ضبط تصاویر تحت شبکه در راهکار نظارت تصویری بیمارستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سیستم نظارت تصویری UNV جهت از دست نرفتن اطلاعات و ایجاد اطمینان از امنیت اطلاعات، تصاویر دوربین ها را هم بر روی NVR و هم بر روی ذخیره ساز تحت شبکه ذخیره می کند.

    معماری NGN:

   جریان اطلاعات و سیگنال دهی در سیستم های نظارتی UNV به طور جداگانه پردازش می شوند. سرور مدیریت ویدئو فقط سیگنال دهی را کنترل می کند و به همین خاطر خرابی سرور روی ذخیره سازی ویدئو و نمایش زنده تأثیری نمی گذارد.

   در معماری های سنتی درصورت بروز مشکل در عملکرد سرور، ضبط ویدئوها مختل می شدند. این مشکل در معماری NGN یونی ویو که در آن دوربین تحت شبکه مستقیماً جریان های ویدئویی را به ذخیره سازهای تحت شبکه ارسال می کند برطرف شده است.

   عملکرد 1+1 Hot Spare:

   یکی از عملکردهای سیستم مدیریت ویدئویی UNV تضمین عملکرد صحیح سیستم در صورت بروز مشکل و یا خطا می باشد. اگر مشکلی برای یکی از دستگاه ها ایجاد گردد بلافاصله دستگاه در حال انتظار جایگزین آن می گردد و سیستم به روال طبیعی عملکرد خود ادامه می دهد.

   ذخیره سازهای تحت شبکه مطمئن و قدرتمند:

   طراحی های سخت افزاری متنوع دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه UNV عملکرد پایدار و مطمئن سیستم را اطمینان می بخشند.

   قابلیت ANR:

   دستگاه های NVR یونی ویو قادرند تا در صورت قطع شدن شبکه، اطلاعات را بر روی یک کارت حافظه ذخیره کنند. پس از وصل شدن مجدد شبکه، اطلاعات ضبط شده بر روی کارت حافظه به NVR بازگردانده می شوند و هیچ یک از اطلاعات از بین نمی روند.

   قابلیت N+1 Standby:  

   دستگاه های NVR یونی ویو با پشتیبانی از ویژگی N+1 Standby قادرند زمانیکه یک دستگاه NVR فعال از کار افتاد، دستگاه NVR دیگر که در حالت انتظار قرار دارد جایگزین آن شده تا سیستم به فعالیت خود ادامه دهد و اختلالی در عملکرد آن صورت نگیرد. (به شرطیکه هر دو در یک شبکه باشند)

   علامت گذاری دیجیتال ویدئوها:

   کاربر قادر است تا بر روی ویدئوها و تصاویر ضبط شده دوربین های موردنظر خود علامت مخصوص (واترمارک) بگذارد تا آنها را از سایر تصاویر جداسازی کند.

   امنیت سایبری از طریق اینترنت:

   هنگام انتقال جریان ویدئو از طریق اینترنت، ممکن است با بسیاری از مسائل امنیتی روبرو شویم. با این حال در راهکار بهینه سازی شده ی EZCloud یونی ویو، به کمک رمزگذاری های HTTPS و MD5، پایگاه داده های جداگانه کاربر می تواند جریان ویدئو را از هک شدن سایبری محافظت کند.

   قابلیت تعقیب ویدئوها:

   کاربر به کمک دوربین های IP یونی ویو با قابلیت تعقیب ویدئو قادر می باشد در صورت شناسایی و ضبط یک فرد توسط چندین دوربین، تصاویر دوربینها را به صورت چندین پنجره کنار هم در یک صفحه نمایشگر مشاهده کند و تصاویر فرد را دنبال کند.

   عملکردهای مختلف سیستم مدیریت تصاویر UNV:

   سیستم مدیریت تصاویر یونی ویو (VMS) علاوه بر عملکردهای متنوع و کارآمد خود قادر است با زیرساخت های امنیتی دیگر نظیر سیستم کنترل دسترسی، سیستم آلارم و … ادغام گردد. این سیستم همچنین رابطی را برای سایر سیستم ها فراهم می کند تا تصاویر زنده، بازپخش ویدئو و تصاویر و سایر عملکردها را از طریق SDK بدست آورند.

   نمایشگرهای LED یونی ویو

   نمایشگرهای LED یونی ویو در سایزهای مختلف و زاویه دید وسیع موجود هستند. این نمایشگرها با بالاترین استانداردها طراحی شده اند تا نیاز به عملکرد پایدار 24 ساعته در 7 روز هفته و ایجاد تجربه کاربری خوب را فراهم کند. در عین حال این نمایشگرها دارای کمترین هزینه نگهداری هستند و فضای کمی را اشغال می کنند.

   رابط کاربری کاربر پسند:

   سیستم مدیریت تصاویر UNV یک پلتفرم مدیریتی با رابط کاربری آسان و کاربرپسند می باشد که برای سیستم های نظارت تصویری طراحی شده است. رابط های کاربری انعطاف پذیر با عملکردهای کارآمد این VMS به کاربران امنیتی کمک می کند تا روند تشخیص آلارم ها و ارائه راهکار مناسب را بهبود ببخشند.

   زوم دیجیتال:

   دوربین های مداربسته UNV با پشتیبانی از زوم دیجیتال برای مناطق وسیعی مثل پارکینگ ها که نیاز به دوربین های با کیفیت دارند ایده آل هستند تا بتوانند جزئیات بیشتری را از محیط ارائه کنند.

   مدیریت از راه دور:

   به کمک نرم افزارهای مدیریت تصاویر UNV، مدیران قادرند از راه دور تصاویر زنده دوربین ها، بازپخش تصاویر، نوتیفیکیشن آلارم ها را در هر لحظه و هر مکان چک کرده و از این طریق راهکارهای موثر برای بهبود مدیریت کارمندان و منابع را به کار بگیرند.

   ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

   همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

   کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود