راهکار نظارت تصویری بانک

دوربین مداربسته بانک

دوربین مداربسته مرکز خرید

بانک ها و موسسات مالی اصلی ترین بخش های نظام مالی یک کشور محسوب می شوند که خدمات مختلفی را به مشتریان ارائه می کنند. این اماکن هر روز با طیف وسیعی از اقشار جامعه در تعامل هستند و از این رو در معرض خطرات امنیتی مختلف قرار دارند.

Uniview راهکار نظارت تصویری هوشمندی را برای بانک ها فراهم کرده که در آن با استفاده از ویژگی های هوشمند و یکپارچه سازی سیستم نظارت تصویری به بانک‌ ها کمک می‌کند که شعب بانک، ساختمان‌های مرکزی، خزانه بانک‌ها، خودروهای حمل پول، باجه بانکها و ATM ‌ها و محدوده پیرامونی آن‌ها به وسیله یک سیستم نظارتی یکپارچه مدیریت و نظارت نمایند. راهکار نظارت تصویری UNV به گونه ای طراحی شده که به مدیرت و نظارت موثرتر مدیران، اثر بخشی و پاسخگویی بالاتر کارمندان و رضایت‌مندی مشتریان در بانک‌ها نیز کمک ویژه‌ای می‌ کند.

در راهکار نظارت تصویری بانک مهمترین موارد کدامند؟

محیط بیرونی

 

ورودی و خروجی

 

سالن انتظار

 

باجه ها

 

اتاق کنترل مرکزی

 

 

 

شعبه مرکزی

 

نظارت محیط بیرونی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

محیط بیرونی بانک ها به دلیل شرایط مختلف آب و هوایی، نور کم در شب و همچنین مسائل امنیتی بسیار پیچیده و حساس می باشد. دوربین های مداربسته UNV که مناسب نصب در محیط باز هستند دارای طراحی فوق العاده باکیفیت، پایداری کارکرد در تمامی شرایط آب و هوایی، دید در شب رنگی در نور کم و ویژگی های هوشمند می باشند.

پایداری کارکرد در تمامی شرایط آب و هوایی:

دوربین های مداربسته UNV با استاندارد IP67 دارای بالاترین درجه محافظتی در برابر نفوذ آب، گرد و غبار هستند و قادرند در دمای 40- تا 70+ درجه با حداکثر رطوبت 95 درصد به فعالیت خود ادامه دهند.

Super Starlight (دید در شب رنگی در لوکس نوری 0.0005):

دوربین های یونی ویو با بهره گیری از به روزترین تکنولوژی های روز دنیا و سنسورهای پیشرفته ی STARVIS قادرند در شرایطی با نور بسیار کم (لوکس نوری 0.0005) تصاویر رنگی واضح و با کیفیت ارائه کنند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ویژگی هوشمند تعقیب اتوماتیک سوژه: 

دوربین های اسپیددام UNV با قابلیت تعقیب اتوماتیک سوژه، بلافاصله پس از عبور فرد از خط و یا ورود به منطقه غیرمجاز آن را تشخیص داده و به صورت اتوماتیک آن را تعقیب می کنند. همچنین بلافاصله پس از تشخیص ورود فرد به منطقه غیرمجاز با تکنولوژی تجزیه و تحلیل هوشمند، ایمیل هشدار برای کاربر امنیتی ارسال می شود.

 

نظارت ورودی و خروجی ها

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ورودی و خروجی ها بخش های کلیدی در این راهکار هستند. تعدیل شدت نورهای مختلف و اطمینان از دقیق بودن اطلاعات آماری افراد برای دوربین هایی که در بالای ورودی و خروجی ها نصب می شوند اهمیت به سزایی دارد.

ویژگی WDR:

دوربین های مداربسته ای که در بالای درب های ورود و خروج قرار می گیرند با استفاده از سنسورهای باکیفیت STARVIS و تکنولوژی های پردازش تصویر منحصر به فرد Uniview در شرایطی با تضاد نوری بالا تصاویر شفاف و واضح ارائه می کنند و از سیاه شدن تصویر جلوگیری می کنند.

شمارش افراد:

شمارش افراد یکی از ویژگی های هوشمند دوربین مداربسته UNV می باشد که معمولا بالای درب های ورودی و خروجی ساختمانها، سازمان ها، فروشگاه ها و… نصب می گردد تا به صورت زنده آمار ورود و خروج افراد را ذخیره و نمایش دهد. قابلیت گزارش گیری های متنوع روزانه، ماهانه و سالیانه از این اطلاعات، کمک شایانی برای تصمیم گیری های بهتر به مدیران سازمان ها می نماید.

نظارت بخش انتظار

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

معمولا در بخش انتظار (لابی) بانکها افراد زیادی حضور دارند. این قسمت به تصاویر واضح و شفاف از چهره افراد نیاز دارد.

دید در شب هوشمند:

قابلیت دید در شب هوشمند دوربین مداربسته UNV قادر است بین سطوح مختلف لوکس نوری اشیاء دور و نزدیک تعادل برقرار کند و امکان ارائه ی تصاویر واضح از اشیاء متحرک در محیطی با نور کم را فراهم می کند.

 تشخیص چهره:

تشخیص چهره یکی از ویژگی های مهم در این راهکار می باشد. راهکار نظارت تصویری بانک Uniview این امکان را به سادگی فراهم می کند که تصویر چهره تمام افرادی که به بانک وارد شده اند در سیستم ذخیره شود. این ویژگی باعث افزایش سهولت در جست و جو های بعدی خواهد شد.

باجه ها

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

هر روز مبادلات مالی بسیاری در باجه های بانک ها صورت می گیرد. برای افزایش امنیت و جلوگیری از وقوع جرم نیاز است تا دوربین ها تمامی حوادث را با جزئیات کامل ضبط کنند.

زوم دیجیتال:

دوربین های مدار بسته تحت شبکه UNV از زوم دیجیتال پشتیبانی می کنند. به کمک این ویژگی امکان ارائه ی جزئیات دقیق فراهم می شود که برای باجه ها مناسب می باشد.

اتاق کنترل مرکزی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

اتاق کنترل مرکزی نقش کلیدی در کل سیستم را ایفا می کند. نگهبانان و مدیران بانک قادر به مشاهده تصاویر زنده یا بازپخش تصاویر از طریق ویدئو وال، کامپیوتر و سایر نمایشگرها هستند. از این رو، اطمینان پذیری NVR ها و امنیت داده ها برای راهکار نظارت تصویری بانکی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. علاوه بر این، امنیت سایبری یکی دیگر از بخش های حیاتی در این راهکار است چراکه ویدئوهای ذخیره شده در هر شعبه به مرکز کنترل شعب فرستاده می شوند.

قابلیت ANR:

دستگاه های NVR یونی ویو قادرند تا در صورت قطع شدن شبکه، اطلاعات را بر روی یک کارت حافظه ذخیره کنند. پس از وصل شدن مجدد شبکه، اطلاعات ضبط شده بر روی کارت حافظه به دستگاه NVR بازگردانده می شوند و هیچ یک از اطلاعات از بین نمی روند.

قابلیت N+1 Standby دستگاه های NVR:

دستگاه های NVR یونی ویو با پشتیبانی از ویژگی N+1 Standby قادرند زمانیکه یک دستگاه NVR فعال از کار افتاد، دستگاه NVR دیگر که در حالت انتظار قرار دارد جایگزین آن شده تا سیستم به فعالیت خود ادامه دهد و اختلالی در عملکرد آن صورت نگیرد. (به شرطیکه هر دو در یک شبکه باشند)

علامت گذاری دیجیتال ویدئوها:

کاربر قادر است تا بر روی ویدئوها و تصاویر ضبط شده دوربین های موردنظر خود علامت مخصوص (واترمارک) بگذارد تا آنها را از سایر تصاویر جداسازی کند.

امنیت سایبری از طریق اینترنت:

هنگام انتقال جریان ویدئو از طریق اینترنت، ممکن است با بسیاری از مسائل امنیتی روبرو شویم. با این حال در راهکار بهینه سازی شده ی EZCloud یونی ویو، به کمک رمزگذاری های HTTPS و MD5، پایگاه داده های جداگانه کاربر می تواند جریان ویدئو را از هک شدن سایبری محافظت کند.

شعبه مرکزی

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

 بانک مرکزی:

بانک مرکزی مسئول مدیریت و نظارت بر سیستم نظارت تصویری تمامی شعب بانک می باشد. شعبه ی مرکزی اجازه ی دسترسی به تصاویر و ویدئوهای تمامی دوربین ها و NVR های موجود در شعب را دارد.

انتقال جریانهای ویدئویی از شعبه به دفتر مرکزی حجم پهنای باند اینترنت در شعبه مرکزی را تا حد زیادی اشغال می کند و یک چالش بزرگ محسوب می شود.

تکنولوژی منحصر به فرد Ultra265 + Sub Stream:

در راهکار Uniview برای شعبه مرکزی از حالت دوم جریان خروجی به همراه تکنولوژی Ultra265 استفاده شده است که هزینه های پهنای باند را تا بیش از 62.5 کاهش می دهد.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ذخیره ساز تحت شبکه با هزینه کل مالکیت (هزینه خرید+هزینه راه اندازی +هزینه نگهداری) پایین:

دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه (IPSAN) یونی ویو دارای ساختار منحصر به فرد، قابلیت اتصال 48 هارددیسک، پنل جلویی کشویی با قابلیت Hot Swap و کنترل دمای هوشمند هستند و می توانند به صرفه جویی در انرژی کمک کنند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

سرور یکپارچه سازی قدرتمند

VMS 1+1 Hot Spare:

با قابلیت 1+1 hot spare در سرورهای یکپارچه سازی UNV، زمانیکه سرور Master از کار بیفتد، بلافاصله سروری که در حالت انتظار قرار دارد جایگزین آن شده و شروع به فعالیت می کند. تمامی اطلاعات ذخیره شده در این سرور پس از به کار افتادن سرور Master دوباره به آن منتقل می شوند.

دارا بودن تمامی ویژگی های سیستم های نظارت تصویری:

سرور یکپارچه سازی UNV یک پلتفرم مدیریتی قابل اعتماد با عملکردهای مختلف است. مشاهده زنده، بازپخش، مدیریت ویدئووال و مدیریت سطح دسترسی کاربر همگی از طریق سرور VMS پشتیبانی می شوند.

رابط کاربری با عملکرد آسان:

سرور یکپارچه سازی UNV یک پلت فرم مدیریتی با کاربری آسان است که برای سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه طراحی شده است. رابط کاربری انعطاف پذیر و ویژگی های مختلف آن به کاربران امنیتی کمک می کند تا ساده تر و کارآمدتر عمل کرده و در برابر حوادث واکنش مناسب داشته باشند.

جستجوی هوشمند و بازپخش هوشمند:

محصولات UNV از ویژگی جستجوی هوشمند و بازپخش هوشمند تصاویر بر اساس انواع رویدادها مثل تشخیص حرکت، از دست دادن تصویر، آلارم و غیره پشتیبانی می کنند.

نقشه الکترونیکی:

سرورهای UNV از آلارم های چشمک زن بر روی نقشه های الکترونیکی پشتیبانی می کنند و تصاویر زنده را بر روی ویدئووال به نمایش می گذارند. این قابلیت باعث می شود تا کاربران امنیتی در کمترین زمان موقعیت دقیق حوادث را پیدا کرده و واکنش مناسب ارائه کنند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

اپلیکیشن مدیریت تصاویر از راه دور برای موبایل:

مدیران بانک ها قادرند از طریق اپلیکیشن مدیریت تصاویر EZView در هر زمان و هر مکان تصاویر زنده شعبه، بازپخش تصاویر و آلارم ها را بر روی موبایل خود دریافت کرده و عملکردشان را بهبود ببخشند.

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای مرکز خرید

ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال Uniview با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد. در حال حاضر اکثر شرکت های مختلف از کدک فشرده سازی H.264 استفاده می کنند. برای درک راحت تر تفاوت این کدک های فشرده سازی به مثال زیر توجه کنید:

کاهش هزینه های ذخیره سازی تصویر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته و NVR مناسب بانک

دوربین مداربسته مدل IPC3232ER3-DUVZ
مدل پیشنهادی: IPC3234SR3-DVZ28

 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • کیفیت تصویر 4 مگاپیکسل
 • لنز متغیر موتورایز
 • دید در شب تا فاصله 30 متر
 • پشتیبانی از PoE (انتقال برق و تصویر بر روی کابل شبکه)
 • دارای خروجی برق 12 ولت دسی بل برای اتصال آلارم یا میکروفون
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی 120dB (جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • دارای استاندارد IP67 (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار) و IK10 (ضد ضربه)
دوربین مداربسته مدل IPC2124SR3-DPF36
مدل پیشنهادی: IPC325ER3-DUVPF28

 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • کیفیت تصویر 5 مگاپیکسل
 • دید در شب تا فاصله 30 متر
 • ویژگی Starlight: تصویربرداری رنگی با کیفیت بالا در شب (لوکس نوری 0.005)
 • دارای قابلیت WDR با محدوده دینامیکی  120dB(جلوگیری از سیاه شده تصویر به دلیل وجود نور سفید در پس زمینه تصویر)
 • دارای استاندارد IP67 (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار) و IK10 (ضد ضربه)
دوربین مداربسته مدل IPC868ER-VF18
مدل پیشنهادی: IPC868ER-VF18

 • کیفیت تصویر 12مگاپیکسل و تصویر 360 درجه
 • خروجی تصویر با 6 کیفیت مختلف به صورت همزمان (Sixtuple streams)
 • امکان ثبت عکس پانورامای 360 درجه
 • دارای میکروفون
 • برد مادون قرمز برای تصویربرداری در تاریکی مطلق تا فاصله 20 متر
 • دارای استاندارد IP66 (ضد آب، ضد گرد و غبار)
دوربین مداربسته مدل IPC3234SR-DVZ28
مدل پیشنهادی: IPC542E-DLC

 • دارای ویژگی های هوشمند: تشخیص چهره، شمارش افراد، عبور از خط، ورود به محدوده غیر مجاز
 • فیلمبرداری با کیفیت 2 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی Ultra 265 (صرفه جویی بالا در استفاده از پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی)
 • دارای قابلیت Defog (فیلمبرداری با کیفیت بالا در محیط دارای مه، گرد و غبار و یا آلودگی)
 • ظرفیت کارت حافظه تا 256 گیگابایت
دستگاه NVR، مدل NVR304-32EP
مدلهای پیشنهادی دستگاه (NVR) ذخیره سازNVR308-32E

 • هوشمند، جست و جوی هوشمند تصاویر
 • 32 کانال ورودی
 • قابلیت نصب 8 هارددیسک SATA هر کدام تا 10 ترابایت
 • امکان ضبط تصاویر تا کیفیت 12 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کدک فشرده سازی Ultra265
 • دارای 2 خروجی HDMI با کیفیت Full-HD و 4K
 • 16 ورودی و 4 خروجی آلارم
 • پهنای باند ورودی: 320 مگابیت در ثانیه / پهنای باند خروجی: 320 مگابیت در ثانیه
دستگاه NVR با 64 و 128 کانال
مدلهای پیشنهادی سوئیچ: NSW2000-16T2GC-POE

 • 16 پورت PoE
 • 8.8 گیگابیت بر ثانیه ظرفیت داخلی سوئیچ
 • انتقال برق و اطلاعات تا 250 متر در حالت Extend
 • 250 وات مجموع توان PoE
 • دو گیگابیت پورت ترکیبی RJ45 و فیبر نوری
نرم افزار دروبین مداربسته رایگان - EZStation
نرم افزار EZStation

 • مدیریت تا بیش از 1024 دستگاه
 • مدیریت همزمان 4 دستگاه Stream Server
 • طراحی اتوماتیک نقشه الکترونیکی با مشخص کردن نقاط حساس
 • امکان مدیریت Video Wall
 • این نرم افزار کاملا رایگان است

ویژگی های کاربردی محصولات Uniview

همین امروز با برند پیشرو در جهان همراه شوید

کارشناسان ما در تمام مراحل پروژه در کنار شما خواهند بود